Seyrantepe İMKB Ortaokulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi.

Seyrantepe İMKB Ortaokulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi.

Seyrantepe İMKB Ortaokulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi.

Seyrantepe İMKB Ortaokulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi. Sivas Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa Vali Davut Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Okul Müdiresi Yasemin Köseoğlu, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.
Vali Gül ve Altınsoy, program öncesi engelli öğrenciler ve aileleri ile kahvaltı yaptı. Öğrenci velileri ile bir süre sohbet eden Vali Gül, velilerin talep ve önerilerini dinledi.
Kahvaltının ardından etkinliğe geçildi. Programın açış konuşmasını okul müdiresi Yasemin Köseoğlu yaptı. Köseoğlu, okulun durumu ve engelli öğrencilere yönelik uygulanan eğitim-öğretim programları hakkında bilgi verdi.
Daha sonra konuşan Sivas Valisi Davut Gül, “Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımız. En iyi eğitimi almaları için elimizden geleni yapıyoruz. Bu çocuklar iyi eğitim aldıklarında diğer çocuklarla arasındaki farkı çok rahat kapatabilecek yeteneklere sahipler. Dolayısıyla bizlere düşen, bu yeteneklerini geliştirecek eğitimi verebilecek düzgün organizasyonlar yapmak. Sivas’ta hemen hemen her mahallede özel eğitim sınıflarımız var ve bu çocuklarımıza özel eğitim verebilecek durumdayız. Bu çocuklarımızın olabildiğince evden çıkıp hem dersle ilgili hem de diğer yeteneklerini geliştirecek kurs ve benzeri aktivitelere katılması lazım. Burada bizlere düşen herhangi bir şey var ise 24 saat kapımız açık, 24 saat sizleri dinleyebilecek durumdayız.” İfadelerini kullandı.
 
Vali Gül’ün konuşmasının ardından özel eğitim sınıfı öğrencilerinden Yiğit Petek, “Beş Duyu Organımız” adlı şarkıyı seslendirdi. Görme engelliler sınıfı öğrencisi Beyza Çiltaş ise “Şanlı Bayrağım” adlı şiiri okudu. Çiltaş’ın ardından görme engelliler sınıfı öğrencisi Yağmur Alıcı, Sivas Valisi Davut Gül için yazdığı Braille alfabesi ile oluşturulmuş mektubu okudu. Daha sonra öğrenciler Vali Gül ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a günün anısına hediye takdim etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/seyrantepe-imkb-ortaokulu-3-aralik-dunya-engelliler-gunu-dolayisiyla-program-duzenledi/icerik/2288 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.