Şifaiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu bünyesinde oluşturulan “Uygulama Evi” ve el sanatları sergisi açıldı.

Şifaiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu bünyesinde oluşturulan “Uygulama Evi” ve el sanatları sergisi açıldı.

Şifaiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu bünyesinde oluşturulan “Uygulama Evi” ve el sanatları sergisi açıldı.

Şifaiye Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu bünyesinde oluşturulan “Uygulama Evi” ve el sanatları sergisi açıldı. Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen programa Sivas Valisi Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Anakız Yörük, Okul Müdürü Zafer Çıtak, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.
 
Açılış öncesinde bilgi veren Okul Müdürü Çıtak, “Uygulama Evi, öğrencilerin günlük yaşam becerilerini, sosyal becerisini ve bazı kavram becerilerini uygulayarak öğrenmesini hedef almaktadır.” Dedi.
Çıtak’ın açıklamasının ardından Vali Gül, eşi Gülden Gül ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, açılış kurdelesini kesti. Vali Gül ve beraberindekiler, ilk olarak el sanatları sergisini gezerek sergiyi hazırlayan öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti, ardından öğrencilerden oluşan mehteran takımı gösterisi ve efe kostümü giyen öğrencilerin zeybek oyununu izledi.
Vali Gül daha sonra eşi Gülden Gül ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ile birlikte Uygulama Evi’nde öğrencilere konuk oldu. Öğrenciler, ev ortamının oluşturulduğu uygulama evinde Vali Gül ve beraberindeki konuklarına ikramlarda bulundu.
Burada, Uygulama Evi’ndeki eğitim programı hakkında bilgi veren Okul Müdürü Zafer Çıtak, “Uygulama Evinde şuanda mutfak, banyo, yatak odası, salon olarak tasarlanmış alanlar bulunmaktadır. Örneğin banyo köşesinde çamaşır makinesi kullanma, çamaşır asma, katlama, ütü yapma gibi çalışmalar gerçekleştirilecektir. Bu çalışmaların içinde aynı farklı kavram, eşleme becerileri, renk kavramı, öz bakımı becerilerini geliştirmeye yönelik farklı etkinlikler bulunmaktadır. Bunları sınıfta çalışmak çocuk için daha soyut kalmaktadır. Öğrencilerimiz, Uygulama Evinde yaparak, yaşayarak, dokunarak, hissederek hem bu becerileri somutlaştıracak hem de günlük hayata genelleyecektir.” İfadelerini kullandı.
 
Vali Gül ise sergi ve Uygulama Evi’nin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sifaiye-ozel-egitim-is-uygulama-merkezi-okulu-bunyesinde-olusturulan-uygulama-evi-ve-el-sanatlari-sergisi-acildi/icerik/2291 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.