Sivas’ta, 118 bin 783 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Sivas’ta, 118 bin 783 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Sivas’ta, 118 bin 783 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Uyar ile birlikte Malazgirt İlkokulu’nda düzenlenen yılsonu karne dağıtım törenine katıldı. Vali Gül ve beraberindekiler, 2016-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesi ile birlikte karne sevinci yaşayan öğrenci ve velilerin heyecanına ortak oldu.
Karne dağıtım töreni öncesinde okul bahçesinde öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları gösterisini izleyen Vali Gül, daha sonra protokol üyeleri, öğretmen ve öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. Öğrenciler ise Vali Gül, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Uyar’a çiçek takdim etti.
Vali Gül ve beraberindekiler daha sonra ana sınıfı ve diğer sınıfları ziyaret ederek, öğrencilere karnelerini dağıttı. Karne dağıtım töreninin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Gül; “Bugün ilimiz de 698 kurumda 118 bin öğrencimiz karne aldı. Biliyorsunuz eğitimin üç önemli ayağı var. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz. Öğrencilerimizin karnelerini almasında, bu dönemin başarıyla tamamlanmasında emeği geçen başta velilerimiz olmak üzere, öğrencilerimiz ve eğitim çalışanlarımızın hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecek sene içerisinde velilerimizle, öğrencilerimizle, eğitim çalışanlarımızla birlikte bu sene var ise eksikliklerimiz, aksaklıklarımız onları da gözden geçirerek Sivas’ı eğitimde bir adım ileriye götürebilmek için yine birlikte çalışacağız” dedi.
 
Vali Gül, daha sonra Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ile birlikte aynı alanda bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ile Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu’nu da ziyaret ederek öğrencilere karnelerini dağıttı. Vali Gül ve beraberindekiler karne dağıtımının ardından öğretmenlerle birlikte fotoğraf çektirdi. Vali Gül okuldan ayrılmadan önce, bahçede bekleyen velilerle de bir süre sohbet etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-118-bin-783-ogrenci-karne-heyecani-yasadi/icerik/1483 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.