Sivas’ta 5 Bin 523 Öğrenci Sinema İle Buluştu

Sivas’ta 5 Bin 523 Öğrenci Sinema İle Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” işbirliği protokolü kapsamında Sivas’ta, 5 bin 523 öğrenci sinemaya gitti.
 
Milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında Sivaslı öğrenciler sinema ile buluştu.
Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tahsis edilen araçlarla merkez ortaokullarından 4 bin 226, merkez köy ortaokullarından 953, Kangal ilçe ortaokullarından 46, Hafik ilçe ortaokullarından 210 ve Yıldızeli ilçe ortaokullarından 88 öğrenci olmak üzere toplam 5 bin 523 öğrenci Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen Ayla filmini ücretsiz olarak izledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-5-bin-523-ogrenci-sinema-ile-bulustu/icerik/3039 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.