Sivas’ta Mesleki Eğitim Seferberliği devam ediyor…

Sivas’ta Mesleki Eğitim Seferberliği devam ediyor…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilde başlattığı mesleki eğitim hamlesi Sivas’ta seferberliğe dönüştü. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Sivas Belediyesi gibi kurum/kuruluşlar ve sektör paydaşları ile işbirliği içerisinde yürüttüğü Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme çalışmalarına basın yayın organlarından da destek geldi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Malik Erdoğan, bu kapsamda Sivas’ta yayın yapan SRT, Vizyon58 ve Kanal58 televizyonlarını ziyaret ederek, bu konuda sağlanan desteğe teşekkür etti. İlk olarak SRT’yi ziyaret eden Altınsoy ve Erdoğan, burada kanalın Genel Yayın Koordinatörü Kemal Çağlayan ile görüşerek bir süre sohbet etti. Çağlayan, eğitim ile ilgili gerçekleştirilecek çalışmalara gereken desteği her zaman sağlamaya hazır olduklarını söyledi.
Altınsoy ve Erdoğan daha sonra Vizyon58’i ziyaret ederek Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemalettin Kurt ile bir araya geldi. Bir süre kurt ile sohbet eden Altınsoy Mesleki ve Teknik Eğitimin önemine değinerek, öğrencilerin tercih dönemlerinde meslek liselerini seçmeleri için gerçekleştirilen tanıtma ve yönlendirme faaliyetlerine verilen destek için teşekkür etti.
Altınsoy ve Erdoğan son olarak Kanal58’i ziyaret ederek, Kanalın Genel Müdürü Gülsever Akyol ile görüştü. Meslek Lisesi Memleket Meselesi anlayışıyla Sivas’ta Mesleki ve Teknik Eğitimi en iyi noktaya getirmenin gayreti içerisinde olduklarını belirten Altınsoy, bu doğrultuda öğrencilerin tercih döneminde meslek liselerini tercih etmelerini sağlayacak tanıtıcı ve yönlendirici çalışmalar gerçekleştirildiğini söyledi. Altınsoy, bu konuda sağlanan desteğe teşekkür etti.
 
Ziyaretlerde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan mesleki ve teknik eğitimle ilgili iki ayrı kamu spotunun yayınlanmasına yönelik talepler, kanal yöneticileri tarafından memnuniyetle kabul edildi. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-mesleki-egitim-seferberligi-devam-ediyor/icerik/2031 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.