Sivas’ta MTSK direksiyon uygulama sınavları tablet PC ile yapılacak.

Sivas’ta MTSK direksiyon uygulama sınavları tablet PC ile yapılacak.

Sivas’ta MTSK direksiyon uygulama sınavları tablet PC ile yapılacak.

Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu (MTSK) uygulama sınavı yönetmelik değişikliği bilgilendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy Başkanlığında yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Altınsoy’un yanı sıra Şube Müdürümüz Mehmet Darıcı, Fahrettin Bülbül, sürücü kursu bulunan ilçelerin Milli Eğitim Şube Müdürleri, Sivas MTSK Derneği Başkanı Hakan Akçadağ ile sürücü kurslarının kurucu ve temsilcileri, yöneticileri ile eğitim personeli katıldı.
 
Toplantı, Sivas MTSK Derneği Başkanı Hakan Akçadağ’ın selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fahrettin Bülbül, e-sınav hizmetleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Bülbül’ün ardından Özel Öğretim Kurumlarından sorumlu Şube Müdürümüz Mehmet Darıcı, MTSK yönetmeliğinde yapılan değişiklikler, uygulama usul ve esasları ile ilgili sunum yaptı. Darıcı, Sivas’ta MTSK direksiyon uygulama sınavlarının Mart ayından itibaren tablet PC ile gerçekleştirileceğini kaydederek; “Bu konuda altyapı sıkıntımız yok. Uygulama ile ilgili gerekli çalışmaları da en kısa sürede tamamlayarak, sorunsuz bir şekilde sınavları gerçekleştireceğiz. Sizlerin de sürücü adaylarını bu konuda en iyi şekilde bilgilendirmenizi istiyoruz. Yeni sistem ile birlikte, sınav uygulamaları daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilecek.” Dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise yaptığı konuşmada teknolojik gelişmelerin hayatın her alanında yer almaya başladığını belirterek, MTSK uygulama sınavlarının da bu gelişmelerden bir tanesi olduğunu söyledi. Bakanlığımız, daha hızlı, etkin ve güvenilir şekilde sınavların gerçekleştirilmesi için önemli çalışmalar yapıyor. Şuanda MTSK yazılı sınavları müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan e-sınav merkezinde gerçekleştiriliyor. Sürücü adayları,  tablet PC üzerinden sorularını yanıtlayarak, sınav bitiminde hemen başarı durumlarını öğrenebiliyor. Bu hem sınavların hızlı ve etkin bir şekilde uygulanmasına hem de daha güvenli bir sınav ortamı oluşması açısından önemli. Şimdi ise direksiyon uygulama sınavları benzeri bir sistemle gerçekleştirilecek. Sürücü adayı sınav esnasında aracı kullanırken komisyon üyeleri tablet PC üzerinden adayı değerlendirecek. Aday, sınav günün bitiminde başarı durumunu öğrenebilecek. Ben bu sistemin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, herhangi bir aksaklık yaşanmaması için, herkesin üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum” dedi.
Altınsoy’un konuşmasının ardından Şube Müdürlerimiz Mehmet Darıcı ve Fahrettin Bülbül, yeni uygulama ve yönetmelikte yapılan değişikliklerle ilgili sürücü kursu temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-mtsk-direksiyon-uygulama-sinavlari-tablet-pc-ile-yapilacak/icerik/2487 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.