Sivas’ta Nuri Demirağ İnsansız Hava Aracı Yarışması Düzenlenecek.

Sivas’ta Nuri Demirağ İnsansız Hava Aracı Yarışması Düzenlenecek.

Sivas’ta Nuri Demirağ İnsansız Hava Aracı Yarışması Düzenlenecek.

Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri Kapsamında Sivas Valiliği Himayesinde Nuri Demirağ İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışması Düzenlenecek. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince gerçekleştirilecek yarışma için son hazırlıklar yapılıyor. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Malik Erdoğan ile birlikte 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek yarışmanın gerçekleştirileceği Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda incelemelerde bulundu. Okul durumu Halil Duman’dan çalışmaların son durumu hakkında bilgi alan Savaşçı, herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınması talimatını verdi.
 
Pilotaj ve tasarım olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek yarışmada her iki kategori için de birinciye 4 bin, ikinciye 3 bin, ikinciye ise 2 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmaya Pilotaj kategorisinde 40, tasarım kategorisinde ise 20 öğrenci başvuru yaptı.
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-nuri-demirag-insansiz-hava-araci-yarismasi-duzenlenecek/icerik/3421 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.