Sivas’ta TYP İle Okullarda İstihdam Edilecek Temizlik Personeli İçin Kuralar Çekildi

Sivas’ta TYP İle Okullarda İstihdam Edilecek Temizlik Personeli İçin Kuralar Çekildi

Sivas’ta TYP İle Okullarda İstihdam Edilecek Temizlik Personeli İçin Kuralar Çekildi

Sivas Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı il ve ilçe okullarında 9 ay süre ile istihdam edilecek bin 400 temizlik işçisi için il merkezi ve ilçelerde kura çekimi yapıldı.
Sivas Lisesi Erhan Erdem Spor Salonunda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişine Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, Şube Müdürümüz Muhammed Alparslan Ünal, Yıldızeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Karadağ ve kurumların yetkilileri katıldı.
Kura çekiminde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, yeni çalışma programının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Savaşçı ve Canpolat, daha sonra ilk kura çekimini gerçekleştirdi.
Buradaki kuralarda il merkezi ve Yıldızeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda istihdam edilecek personelin belirleneceğini belirten Savaşçı, diğer ilçelerin kura çekimlerinin de eş zamanlı olarak gerçekleştirildiğini belirtti. Savaşçı, “Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova’da istihdam edilecek personel için Suşehri’nde, Zara, İmranlı, Hafik ve Doğanşar için Hafik’te, Kangal, Divriği, Gürün ve Ulaş için Kangal’da, Şarkışla Altınyayla ve Gemerek için ise Şarkışla’da eş zamanlı olarak noter huzurunda kuralar çekiliyor. Bu kapsamda merkezde 787, merkez köylerde 70, ilçelerde ise 543 temizlik işçisi istihdam edilecek. Ben 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi için planlanan Toplum Yararına Programının hayırlı uğurlu olmasını diliyor, 270 gün süre ile okullarımızda görev alacak personelimizin başarılı ve özverili bir çalışma dönemi geçirmelerini diliyorum.” İfadelerini kullandı.
147 GÜVENLİK GÖREVLİSİ İÇİN KURA ÇEKİMİ 25 EYLÜL’DE YAPILACAK
Kuralarda belirlenecek bin 400 kişilik temizlik işçisinin 1 Ekim’de göreve başlayacağını belirten Savaşçı, ayrıca TYP ile 147 güvenlik personeli istihdam edileceğini de söyledi. Savaşçı, “Bu kapsamda 17-21 Eylül tarihleri arasında başvurular alınacak, 25 Eylül Salı günü Halk Eğitim Merkezimizde kura çekimi gerçekleştirilecektir. Yine bu personeller de 1 Ekim’de göreve başlayacaktır.” Dedi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-typ-ile-okullarda-istihdam-edilecek-temizlik-personeli-icin-kuralar-cekildi/icerik/2820 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.