Sivas’ta Zara İlçe ve Okullarını Tanıtma Günü programı düzenlendi.

Sivas’ta Zara İlçe ve Okullarını Tanıtma Günü programı düzenlendi.

Sivas’ta Zara İlçe ve Okullarını Tanıtma Günü programı düzenlendi.

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi Bahçesi’nde düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Zara Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Kurt, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Program kapsamında Yazar Şule Köklü, öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İlçe Belediye Başkanı Pala, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kurt ve Okul Müdürleri ile birlikte, müze bahçesinde oluşturulan tanıtım stantlarının açılışını gerçekleştirdi. Altınsoy ve beraberindekiler daha sonra stantları gezerek öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.
Zara Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala, burada yaptığı açıklamada; “Zara denildiğinde akla eğitim, kültür, birlik, kardeşlik gelir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlik ve kardeşlik çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de Sivas’ta liselerimizin tanıtımını yapıyoruz.” İfadelerini kullandı.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tanıtım etkinliğinin diğer ilçelere de örnek olmasını temenni etti.
Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:
“Milli Birlik ve Beraberlik Projesi kapsamında Zara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Zara Belediye Başkanlığımız tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bugün burada Zara’daki okullarımızı tanıtmak için bir etkinlik gerçekleştiriyorlar. Zara olarak bir farkındalık oluşturdular. Diğer ilçelerimize de kendi okullarını tanıtmaları için bu etkinliğin örnek olmasını tavsiye ediyorum. Ben bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Stantların gezilmesinin ardından, Sivaslı Yazar Şule Köklü, öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi. Köklü, söyleşinin son bölümünde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Zara Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala, daha sonra Yazar Köklü’ye etkinlikler kapsamında düzenlenen 3. Geleneksel Zara Kitap Fuarı’na sağladığı katkılar ve tanıtım günlerine katılımından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-zara-ilce-ve-okullarini-tanitma-gunu-programi-duzenlendi/icerik/1973 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.