Sivas Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında “Sivas Temalı Liselerarası Genel Kültür Yarışması”nın finali gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında “Sivas Temalı Liselerarası Genel Kültür Yarışması”nın finali gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında “Sivas Temalı Liselerarası Genel Kültür Yarışması”nın finali gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, ilimizin eğitim kalitesini artırmak adına işbirliği içerisinde çalışması amacıyla sosyal ve kültürel faaliyetlerin birlikte yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı. Protokol kapsamında “Sivas Temalı Liselerarası Genel Kültür Yarışması”nın da finali gerçekleştirildi.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen protokol imza töreni ve yarışma finaline Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Harun Tan ve Celal Karahan ile Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül katıldı.
Program Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un işbirliği protokolünü imzalamasıyla başladı. Burada bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “Okullarımızda müfredat dâhilinde öğretim ağırlıklı çalışmalarımız devam ediyor. Ama bunun yanında biz diyoruz ki; akademik başarının yanında sosyal başarı da çok önemli. Bu kapsamda çocuklarımızı kendi kadim kültürümüzün anlayışı içerisinde yetiştirmek için birçok proje yürütüyoruz.  Bu projelerimizden bazıları parasal anlamda bize destek olunması gereken projeler. Bu kapsamda da Sayın Belediye Başkanımızla konuyu istişare ettik. Kendisi bu konuda bize gereken desteği vereceklerini ifade ettiler. İşte bu doğrultuda hem protokolümüzü imzalayacağız, hem de liseler arası genel kültür yarışmamızın finalini gerçekleştireceğiz. Ben Sayın Belediye Başkanımıza bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Sami Aydın ise gelecek nesillerin bilgili ve donanımlı bireyler olarak yetişmesi adına gerçekleştirilen proje ve çalışmaların önemine değinerek, bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği olanlara teşekkür etti. Aydın; “Biz gençlerimize ne kadar yatırım yapsak, onlarla ilgili ne kadar proje üretsek bu sadece bugüne değil, bu ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Çünkü sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki şuan görevde olan nesillerin görevini sizler devralacaksınız. Sizler ne kadar donanımlı, ne kadar birikimli ve ne kadar sosyal olursanız, bu ülkenin geleceği açısından da o kadar hazırlıklı olursunuz. Biz bunu umut ediyor, bunu diliyoruz.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Başkan Aydın ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, işbirliği protokolünü imzaladı. Daha sonra Karşıyaka MTAL Müzik Öğretmeni Serhan Bulut, Cumhuriyet Üniversitesi Ortaokulu Müzik Öğretmeni İrfan Köse ve Karşıyaka MTAL öğrencisi Cansu Aydın tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.
Müzik dinletisinin ardından  “Sivas Temalı Liselerarası Genel Kültür Yarışması”nın finali gerçekleştirildi. Yarışmanın sonunda Zara Anadolu Lisesi birinci, Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, Selçuk Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu. Yarışma sonrasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın takdim etti.
 
Programın sonunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen “15 Temmuz’u Anlat” resim yarışmasında dereceye giren ve finale kalma başarısı gösteren öğrenciler için de ödül töreni düzenlendi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-belediyesi-ile-milli-egitim-mudurlugumuz-arasinda-isbirligi-protokolu-imzalandi-protokol-kapsaminda-sivas-temali-liselerarasi-genel-kultur-yarismasinin-finali-gerceklestirildi/icerik/1983 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.