Sivas Belediyesi, Şehrin Geleceğini Gençlerle Planlamaya Hazırlanıyor.

Sivas Belediyesi, Şehrin Geleceğini Gençlerle Planlamaya Hazırlanıyor.

Sivas Belediyesi, Şehrin Geleceğini Gençlerle Planlamaya Hazırlanıyor.

Sivas Belediyesi, şehrin geleceğini gençlerle planlamaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde “Benim Belediyem Gençlik Çalıştayı” düzenleyecek olan Sivas Belediyesi, gençlerin görüş ve önerilerini almak için çalışma başlattı. Bu doğrultuda hazırlanan “Benim Belediyem Gençlik Çalıştayı Görüşme Formu” ile İl merkezindeki, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerin “çevre ve temizlik”, “kültürel ve sosyal işler”, “ulaşım hizmetleri”, “hayvan hakları, barınma ve koruma işleri”, “Spor İşleri, “Park ve Bahçe İşleri”, “Sosyal Medya ve Belediye Paylaşımları” konularında görüşleri alınırken gençlerin; “Size göre belediyenin önceliği ne olmalıdır?”, “Gelecekte nasıl bir Sivas hayal ediyorsunuz?”, “10 yıl sonra şehrin en önemli sorunu sizce nedir?”, “Belediyenin beklentilerinize cevap verdiğini düşünüyor musunuz?” sorularına da cevap vermeleri isteniyor.
 
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, bu kapsamda İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, “Gençlik Çalıştayı Görüşme Formu”na görüşlerini yazan öğrencilerle bir araya geldi.
“ÇALIŞTAYIMIZI YARININ YÖNETİCİLERİ İLE YAPACAĞIZ”
Bir süre öğrencilerle sohbet eden Başkan Bilgin, Türkiye’ye örnek olacağını düşündükleri çalışmanın ilk etabında öğrencilerin görüş ve önerilerinin alındığını, Ocak ayında ise bu önerilerle birlikte ve yine 10-19 yaş aralığındaki öğrencilerin katılımı ile “Benim Belediyem Gençlik Çalıştayı”nı gerçekleştireceklerini söyledi.
Bilgin; “Yarının yöneticileri olan gençlerimizi sürece dahil ederek daha iyi bir belediyecilik, daha iyi bir yönetim anlayışı ortaya koymak adına bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Bunun için gençlerimizin doldurmasını istediğimiz formlarda “beklentileriniz nedir, sorun alanları nedir ve çözüm önerileriniz nedir” sorularını soruyoruz. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze eğitim camiasıyla böyle bir ortak çalışma yapma imkanını bize sağladığı için teşekkür ediyoruz. İnşallah bu çalışmanın ilk etabı bittikten sonra ortak bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Daha sonra da çıkan sonuçları da şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağız. Ben bu çalışmanın tüm Türkiye’ye örnek olacağını düşünüyorum.  Genellikle bu tür çalıştaylar akademisyenlerle, sivil toplum örgütleri ile yapılır ama biz yarın bu ülkenin yöneticileri olacak gençlerimizle Sivas’ın bugününü ve geleceğini istişare edeceğiz.” İfadelerini kullandı. Gelecekte sizler belediye başkanı, milli eğitim müdürü, öğretmen okul müdürü olacaksınız. Bu ülkenin yöneticileri sizler olacaksınız. Bunu inanarak söylüyorum ve o nedenle sizleri sürece dahil ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise Sivas’ın geleceğinin gençlerle birlikte istişare edilerek ortak akılla değerlendirilecek olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e gençlere, gençlerin görüş ve önerilerine verdiği değerden dolayı teşekkür eden Savaşçı, “bizler bu makamlara sizlere vekaleten bakıyoruz. Gelecekte bu makamlara sizler gelecek ve Sivas’ın, ülkemizin geleceğini sizler şekillendireceksiniz.” Dedi.
Başkan Bilgin ve Savaşçı daha sonra bazı sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Bilgin ve Savaşçı, okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelerek öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-belediyesi-sehrin-gelecegini-genclerle-planlamaya-hazirlaniyor/icerik/3925 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.