Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlediği İlkokullararası Futbol Turnuvası sona erdi.

Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlediği İlkokullararası Futbol Turnuvası sona erdi.

Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlediği İlkokullararası Futbol Turnuvası sona erdi.

Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlediği İlkokullararası Futbol Turnuvası sona erdi. 10 takımın katıldığı turnuvanın şampiyonu İnönü İlkokulu olurken ikinci İstiklal İlkokulu, üçüncü Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu, dördüncü ise Mehmetçik İlkokulu oldu. Sivas Belediyesi Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri’nde oynanan final maçı sonrasında kupa ve madalya töreni düzenlendi. Törene Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Fahrettin Sağlam, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mesnet Aras, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Ödül töreni öncesinde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Güzel bir organizasyon gerçekleştirildiğini belirten Altınsoy, “Kazananları da kaybedenleri de tebrik ediyorum. Bu turnuvaya katılmak, yarışmak önemliydi. Mutlaka her yarışmanın kazananı ve kaybedeni olacaktır. Çok zevkli ve güzel bir turnuva olduğunu düşünüyorum. Tüm emeği geçenlere, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, Sivas Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Sami Aydın ise konuşmasında, çocukların gelişimi ve başarıyı tatmalarını sağlamak amacıyla düzenledikleri turnuvanın oldukça keyifli geçtiğini söyledi. Turnuvaya katılan tüm okul ve öğrencileri tebrik eden Aydın, şu şekilde konuştu:
“Buradaki amaç çocuklarımızın sosyal olarak gelişmelerini sağlamak, onları yarışma ortamına dâhil edebilmek ve kolektif olarak başarıyı tatmalarını sağlamak. Bu anlamda biz final bölümünü izledik. Gerçekten çocuklarımızın hırsı ve heyecanı takdire şayandı. Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün de belirttiği gibi bu tür yarışmalarda elbette bir tane birinci olacak. Dolayısıyla kaybedenlerin üzülmemesi gerekir. Ben bu güzel organizasyonu gerçekleştiren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.
Başkan Aydın konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Turnuvaya katılan okulların müdürlerine ise teşekkür belgesi takdim edildi. Turnuvanın gol kralı olan İnönü İlkokulu öğrencisi Kerem Bolat’a ise Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy plaket takdim etti. Daha sonra ilk dörde giren takımlar için ödül töreni düzenlendi.
 
Turnuvanın Şampiyonu İnönü İlkokulu Futbol Takımına Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, ikinci olan İstiklal İlkokulu futbol takımına Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, üçüncü Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu futbol takımına Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgan, dördüncü olan Mehmetçik İlkokulu futbol takımına ise Milli Eğitim Şube Müdürümüz kupa ve madalyalarını takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-belediyesi-spor-isleri-mudurlugunun-milli-egitim-mudurlugumuz-isbirligi-ile-duzenledigi-ilkokullararasi-futbol-turnuvasi-sona-erdi/icerik/1946 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.