Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’nden Büyük Başarı

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’nden Büyük Başarı

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), 16 ülkenin katıldığı Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliğine başvuran bin 200 proje arasında 2 projesiyle ilk 100’e girmeyi başardı.
Bin 100 projeyi geride bırakarak büyük bir başarıya imza atan Sivas BİLSEM, buluş alanında “Robo-İtfaiye”, Tasarım alanında “Döndürüyorum Çiziyorum” adlı projeleri ile Şanlıurfa´da yapılacak Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliğine katılacak. 24-25 Aralık tarihlerinde Şanlıurfa GAP Arena’da gerçekleştirilecek bilim şenliğinde Türkiye’den 70, yurt dışından ise 30 proje sergilenecek.
 
Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliğine Projeleri kabul edilen danışman öğretmenlerimiz Doğan Erol ve Ahmet Yıldız ile öğrencilerimiz Murat Meral ve Eren Can Zafer Sağır´ı tebrik ediyor, Sivas´ımızı en iyi şekilde temsil edecekleri inancıyla başarılar diliyoruz.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-bilim-ve-sanat-merkezinden-buyuk-basari/icerik/1712 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.