Sivas Bilimsel Proje Başvurularında Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Sivas Bilimsel Proje Başvurularında Rekor Kırmaya Devam Ediyor

TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına başvurular tamamlandı. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projesi Yarışmasına yapılan başvuru sayısında rekora imza atan Sivas, Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması başvurularında ise bölgesinde birinci, Türkiye genelinde 18. Sırada yer aldı.
 
Bu yıl 51’incisi düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmasına 299 proje ile başvuru yapılarak rekor kıran Sivas’ta, bir rekor da Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması için yapılan başvurularda geldi.
Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması (2204B) için rekor sayıda başvuruda bulunuldu.
Ortaokul öğrencilerinin, danışman öğretmenleri nezaretinde gelecekte ihtiyaç duyulacak tematik alanlarda hazırladıkları 208 proje ile yoğun bir çalışma süreci geçirilirken, Sivas ili bu yılda ödüllerin en büyük adayı olduğunu gösterdi.
Proje çalışmalarında üstün gayret gösteren öğrencilerimiz, danışman öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve okullarımızı tebrik ederiz.
 
Kayseri Bölgesi başvuru sayıları şu şekilde:
Sivas           : 208
Kayseri        : 155
Nevşehir      : 62
Niğde          : 57
Yozgat         : 46
Kırşehir       : 29
Aksaray       : 18

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-bilimsel-proje-basvurularinda-rekor-kirmaya-devam-ediyor/icerik/4084 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.