Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline Hazırlanıyor.

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline Hazırlanıyor.

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline Hazırlanıyor.

TÜBİTAK Liseler Arası İHA Yarışmasında proje tasarımı 95 puanla dördüncü olan ve 6 bin TL geliştirme desteği almaya hak kazanan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline hazırlanıyor.
Okul Müdürü Halil Duman; Müdür Yardımcısı Eda Şimşek ve Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Hakan Kekül ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret ederek, yarışma ile ilgili bilgiler verdi.
TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiğini ve toplam 291 takımın başvurusunun kabul edildiğini belirten Duman, bu başvurulardan 125’inin desteklenmeye değer görüldüğünü söyledi. Duman, Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ise bu okullar arasında 95 puanla dördüncü sırada yer aldığını kaydetti.
Bu kapsamda projelerinin 6 bin TL geliştirme desteği almaya hak kazandığını belirten Duman, döner kanat kategorisinde 4 motorlu olarak tasarladıkları İHA için malzeme siparişlerinin verildiğini, malzeme temininden sonra İHA’yı üretip uçuşa hazır hale getireceklerini söyledi.
Duman; “Daha sonra oluşturduğumuz tasarımın uçuş videosunu başvuru sistemine yükleyeceğiz ve TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep Alleben Göletinde gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılacağız.” Dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaşçı, ise Okul Müdürü Duman, öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. Sivas’ın eğitimin her alanında büyük bir ivme yakaladığını ve başarı seviyesinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Savaşçı, bunun yanı sıra öğrencilerimiz bilim ve teknoloji alanında da önemli başarılara imza atıyor. Burada öğrenci ve öğretmenlerimizin elde ettikleri derece de bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi. Ben, projemizin TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirilecek yarışmada da önemli bir derece elde edeceğine inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-bilisim-teknolojileri-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-teknofest-havacilik-uzay-ve-teknoloji-festivaline-hazirlaniyor/icerik/4197 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.