Sivas Doğa Koleji 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Programı düzenledi.

Sivas Doğa Koleji 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Programı düzenledi.

Sivas Doğa Koleji 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Programı düzenledi.

Okul salonunda düzenlenen programa Sivas Valisi Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Abdullah Arslan, Sivas Doğa Koleji Kurucusu Mustafa Eken, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Doğa Koleji Kurucusu Mustafa Eken, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Eken’in konuşmasının ardından Gölbaşı Özel Harekât Şehitleri ve Sivaslı şehitlerin görüntülerinin yer aldığı video gösterime sunuldu. Daha sonra 11/B sınıfı öğrencisi Batuhan Eymir, İstiklal Marşı’nı okudu. Eymir’in ardından 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan video gösterime sunuldu. Video gösteri sonrasında okul korosu tarafından Kütahya’nın Pınarları adlı türkü seslendirildi. Daha sonra okul tiyatro gurubu tarafından 15 Temmuz ve o gece büyük bir kahramanlık örneği göstererek şehit düşen Ömer Halisdemir’in darbecilere geçit vermediği anları konu alan tiyatro oyunu sahnelendi. Program 12/B sınıfı öğrencisi Tuğrul Kurt’un, “30 Kuş” adlı şiiri seslendirmesi ile sona erdi. Vali Gül ve beraberindekiler, daha sonra programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Gül, daha sonra Doğa Koleji Kurucusu Mustafa Eken ve protokol üyeleri ile birlikte koleji gezerek bilgi aldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-doga-koleji-15-temmuz-demokrasi-sehitlerini-anma-programi-duzenledi/icerik/1721 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.