Sivas Eski Valisi Lütfullah Bilgin, Valimiz Salih Ayhan İle Birlikte Kendi İsmini Taşıyan İlkokulu Ziyaret Etti.

Sivas Eski Valisi Lütfullah Bilgin, Valimiz Salih Ayhan İle Birlikte Kendi İsmini Taşıyan İlkokulu Ziyaret Etti.

Sivas Eski Valisi Lütfullah Bilgin, Valimiz Salih Ayhan İle Birlikte Kendi İsmini Taşıyan İlkokulu Ziyaret Etti.

2000-2003 yılları arasında Sivas Valisi olarak görev yapan Lütfüllah Bilgin, eşi Sezgi Bilgin, Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte Vali Lütfullah Bilgin İlkokulunu ziyaret etti. İlk olarak sınıfları ziyaret eden Bilgin çifti ve Ayhan, bir süre öğrencilerle sohbet etti. Bilgin ve Ayhan öğrencilere kitap hediye etti.
 
Valimiz Ayhan ve Bilgin çifti daha sonra okul binasını gezerek Okul Müdürü Kamil Koç’tan bilgi aldı. Daha sonra okul salonunda program düzenlendi. Okul Müdürü Kamil Koç’un selamlama konuşması ile başlayan programda okulun tanıtım filmi gösterime sunuldu. Daha sonra bir konuşma yapan Sivas eski Valisi Lütfullah Bilgin, adının verildiği okulda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Sivas’ın çok önemli proje ve çalışmalarla sürekli gelişen bir il olduğunu söyleyen Bilgin, Valimiz Salih Ayhan’ın kentte önemli çalışmalara imza attığının altını çizerek bu çalışmaların içerisinde eğitimin önemli bir yet tuttuğunu söyledi. Bilgin; “Siz değerli öğrencilerimiz, öğretmenlerinizin önderliğinde bu ülkenin geleceği olacaksınız. Hepimizin ortak amacı daha kalkınmış bir Türkiye oluşturmak.  Gelişen ve huzurlu bir Sivas olmanın yolu da öğrencilerimizin, ülkemizin her alanda söz sahibi olmasından geçiyor.” dedi.
 
Valimiz Salih Ayhan ise, “Mesaimize sizleri ziyaret ederek başlamak istedik. Meslek büyüğümüz değerli Valimiz Lütfullah Bilgin ile beraberiz. Kendisi uzun yıllar Sivas’a hayırlı hizmetler yaptı.  Kendisine köklü bir geçmişe sahip olan ilimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu okul ziyaretimiz de benim için çok anlamlı oldu. Temel amacımız çocuklarımızın gönüllerine girerek,  onları geleceğe uygun bir şekilde yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından Okul Müdürü Kamil Koç, Ayhan ve Bilgin’e hediye takdim etti. Valimiz Salih Ayhan ise Bilgin’e Çift Başlı Kartal tablosu takdim etti. Ayhan ve Bilgin, okulda görev yapan öğretmenlere ise Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 100. Yılı dolayısıyla 3. Baskısı yapılan Milli Mücadelede Sivas 108 Gün kitabını hediye etti.

 
 
 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-eski-valisi-lutfullah-bilgin-valimiz-salih-ayhan-ile-birlikte-kendi-ismini-tasiyan-ilkokulu-ziyaret-etti/icerik/3681 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.