Sivas Fen Lisesi’nde “TÜBİTAK-Sivas Fen Lisesi 5. Bilim Fuarı” düzenlendi.

Sivas Fen Lisesi’nde “TÜBİTAK-Sivas Fen Lisesi 5. Bilim Fuarı” düzenlendi.

Sivas Fen Lisesi’nde “TÜBİTAK-Sivas Fen Lisesi 5. Bilim Fuarı” düzenlendi.

Sivas Fen Lisesi’nde “TÜBİTAK-Sivas Fen Lisesi 5. Bilim Fuarı” düzenlendi. Fuarda, 9. sınıf öğrencileri üçüz öğrenciler Sena, Feyza ve Beyzanur Köksal ilgi odağı oldu.
Okul salonunda düzenlenen programa Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fahrettin Bülbül, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Bilim fuarı açılışı öncesinde Fen Lisesi Müdürü Enver Özcan kısa bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan ise; “öğrencilerimizin hepsi birbirinden değerli ve inanıyorum ki iyi yerlere gelecekler. Bilim Fuarları sayesinde öğrencilerin bakış açıları değişiyor ve daha çok bilgi sahibi oluyorlar. Ben, fuarda emeği geçen bütün öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ediyorum” dedi.
Konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesen Tan, daha sonra Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fahrettin Bülbül ve beraberindekilerle birlikte bilimsel çalışmaların yer aldığı stantları gezerek öğrencilerden proje ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.
ÜÇÜZ ÖĞRENCİER İLGİ ODAĞI OLDU
Bilim fuarında matematik alanındaki oyun ve çalışmalarıyla katılan 9. sınıf öğrencileri üçüz öğrenciler Sena, Feyza ve Beyzanur Köksal ise ilgi odağı oldu. Öğrencilerin standını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-fen-lisesinde-tubitak-sivas-fen-lisesi-5-bilim-fuari-duzenlendi/icerik/2002 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.