Sivas Fen Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Sivas Fen Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış

Sivas Fen Lisesi öğrencileri, Suriye’deki iç savaş dolayısıyla Türkiye sınırlarına gelen ve büyük zorluklarla mücadele eden İdlib halkının yaşadığı sıkıntılara duyarsız kalmadı. İdlib’deki insanlık dramının sona ermesi için katkı sağlamak isteyen öğrenciler, harçlıklarını birleştirerek Kızılay’a bağışlama kararı aldı.
Okul Müdürü Murat Ögal ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Yılmaz ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret eden öğrenciler, harçlıklarını birleştirerek topladıkları nakdi yardımı takdim etti.
Öğrencileri duyarlı davranışları dolayısıyla tebrik eden Savaşçı, “Yaptığınız yardımın miktarının hiçbir önemi yok. Önemli oradaki acılara, mağduriyeti duyarsız kalmamanız ve elinizdeki imkânı hiç düşünmeden yardım için kullanmanız. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Devletimiz çok güçlü, orada yaşanan zulme dur demek için tüm imkânlarını seferber etmiş durumda. Elbette ki insani yardımlarda oradaki mağdur insanlara ulaştırılıyor. Sizin harçlıklarınızı birleştirerek yapmış olduğunuz bu maddi ve manevi destek. Milletimizin yardımseverlik duygusunun, merhamet duygusunun en güzel örneklerinden bir tanesi.” Dedi.
Savaşçı, bir süre öğrencilerle sohbet etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-fen-lisesi-ogrencilerinden-ornek-davranis/icerik/4086 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.