Sivas Futbolda Eğitim Merkezi Olacak

Sivas Futbolda Eğitim Merkezi Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Sivas İl Özel İdaresi ve Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor arasında ´16 Derslikli Futbol Okulu´ için protokol imzalandı.
 
Sivasspor tesislerinde gerçekleştirilen imza törenine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, Demir Grup Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı Mecnun Otyakmaz, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, protokol üyeleri, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı. Bakan Yılmaz, Vali Gül ve Sivasspor Kulüp Başkanı Otyakmaz konuşmalarının ardından 25 milyon liraya mal olacak 16 Derslikli Futbol Okulu için protokol imzaladı.
İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek futbol okulu ile birlikte 200 yataklı pansiyon, çok amaçlı kapalı ve açık spor salonu, 60×90 oyun alanı ölçülerinde organik granüllü otomatik sulama sistemli sentetik çim kapalı futbol sahası, 68×105 oyun alanı ölçüsünde organik granüllü otomatik sulama sistemli sentetik çim futbol sahası ile 68×105 oyun alanı ölçüsünde doğal çim saha yapılacak. Futbol Okulu’na Sivasspor Kulübü Yönetim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın adı verilecek.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-futbolda-egitim-merkezi-olacak/icerik/2698 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.