Sivas İl Öğrenci Meclis Başkanlığı´na Selçuk Anadolu Lisesi öğrencisi Halil Kutluhan Enişte seçildi.

Sivas İl Öğrenci Meclis Başkanlığı´na Selçuk Anadolu Lisesi öğrencisi Halil Kutluhan Enişte seçildi.

Sivas İl Öğrenci Meclis Başkanlığı´na Selçuk Anadolu Lisesi öğrencisi Halil Kutluhan Enişte seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Sivas İl Öğrenci Meclis Başkanı seçimi yapıldı.
Önceki gün, merkez ilçe temsilcilerinin belirlenmesi ile başlayan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Merkez İlçe Okul Meclis Başkanları Çalışma toplantısı Sivas İl Öğrenci Meclis Başkanı seçimi ile sona erdi. Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Şube Müdürümüz Anakız Yörük de katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, İl Öğrenci Meclis Başkanlığı’na aday olan öğrenciler birer konuşma yaptı. Aday konuşmalarının ardından öğrencilere hitap eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “Ben bugün çok ümitlendim. Aday arkadaşlarınızın hepsi de önemli ve güzel şeyler söylediler. Ben hepsini tebrik ediyorum. Bence Demokrasi Meclisleri Projesi şu saatten itibaren başarıya ulaşmıştır. Necip Fazıl Kısakürek diyor ya; ‘kim var diye seslenildiğinde sağına ve soluna bakınmadan fert fert ‘ben varım’ cevabını verecek bir gençlik…’ işte o gençliği karşımda görüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Ben hepinizi başarılı kabul ediyorum. Ama içinizden mutlaka bir arkadaşınız ipi göğüsleyecek ve mecliste sizi temsil edecek. İnşallah ilimizi temsil etme görevini teslim aldıktan sonra arkadaşımızla daha yakın çalışacağız” dedi.  
 
Altınsoy’un konuşmasının ardından 16 ilçeden gelen ilçe meclis temsilcilerinin katılımı ile İl Öğrenci Meclis Başkanı seçimi gerçekleştirildi. Meclis Başkanlığı’na Selçuk Anadolu Lisesi öğrencisi Halil Kutluhan Enişte seçildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-il-ogrenci-meclis-baskanligina-selcuk-anadolu-lisesi-ogrencisi-halil-kutluhan-eniste-secildi/icerik/2303 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.