Sivas İMKB Anadolu Lisesi, “Sivaslı Şairler Şiir Dinletisi” programı düzenledi.

Sivas İMKB Anadolu Lisesi, “Sivaslı Şairler Şiir Dinletisi” programı düzenledi.

Sivas İMKB Anadolu Lisesi, “Sivaslı Şairler Şiir Dinletisi” programı düzenledi.

Sivas İMKB Anadolu Lisesi şiir dinletisi programı düzenledi. Öğretmen ve öğrencilerinin birlikte hazırlayıp sunduğu “Sivaslı Şairler Şiir Dinletisi” programı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca ve Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ile çok sayıda davetli katıldı.
Program, Sivas İMKB Anadolu Lisesi Okul Müdürü Süleyman Gülerin açış konuşmasıyla başladı. Güler, Sivas’ın en önemli değeri olan şairlerinin her biri birbirinden seçkin şiirlerinin öğretmen ve öğrenciler tarafından okunmasının şiiri yeni nesle sevdirme anlamında çok önemli olduğunu belirtti.
Güler’in ardından kısa bir selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Altınsoy; “Böyle güzel bir akşamda Şairler Şehri Sivas’ta şiirle hemhal olmanın, gönlümüzü şiirle avutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eskiler, ‘Göl yerinde su eksik olmaz’ demişler.  Âşık Ruhsatîlerin, Âşık Veysellerin, İsmetî’lerin memleketi Sivas’ımızda da pek çok şairimiz yetişmiş; yetişmeye de devam ediyor. Bugün bu salonda birbirinden değerli hocalarımız, şairlerimiz bulunuyor. Bu manzara takdir edersiniz ki göl yerinde suyun eksik olmadığının en büyük göstergesi.
Değerli misafirler, hayatın koşuşturmacası içerisinde pek çoğumuz hayatın gayesini unutuyor, güzellikleri fark edemiyor,  durup kendimizi dinleyemiyor ve dinlendiremiyoruz.  İşte İMKB Atatürk Lisemizin yaptığımızın bu etkinlik insanın kendi iç dünyasına dönmesi, kalbinin sesine kulak vermesi bakımından oldukça önemlidir. Ayrıca bu salonda pek çok öğrencimiz bulunuyor. Yeni nesillerin şiirle buluşması, hele de Sultan Şehir Sivas’ımızda yetişen şairlerle ve onların şiirleri ile tanışması bu gecenin bir başka güzelliğidir.” İfadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından öğretmen ve öğrenciler tarafından seslendirilen şiirler salonu dolduran misafirler tarafından soluksuz dinlendi. Programın sonunda Geceye katılan Şairlere Plaket takdim edildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-imkb-anadolu-lisesi-sivasli-sairler-siir-dinletisi-programi-duzenledi/icerik/1421 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.