Sivas, LGS’de Türkiye Ortalamasının Üzerinde

Sivas, LGS’de Türkiye Ortalamasının Üzerinde

Sivas Valiliği, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 112’nci Yıldönümü ve Basın Bayramı dolayısıyla program düzenledi. Meva Kafe Restoran’da düzenlenen programda Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalar ile Sivas’ın LGS’deki başarı durumuna ilişkin sunum yaptı.
Programa Valimiz Salih Ayhan, Sivas Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve basın yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Programda konuşan Valimiz Salih Ayhan, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik ederek, kentte yürütülen bazı önemli proje ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Valimiz Ayhan’ın ardından Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı tarafından eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalar başta olmak üzere Sivas’ın LGS’deki başarı durumu ile ilgili sunum gerçekleştirildi.
Sivas’ta LGS’ye hazırlık sürecinin çok iyi yürütüldüğünü ve salgın sürecine rağmen öğrencilerin motivasyonunun üst seviyede tutulduğunu belirten Savaşçı, Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi ve bu kapsamda oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) merkezlerinde gerçekleştirilen eğitimler ile öğrencilere gerek akademik anlamda gerekse sınav sürecinde dikkat etmeleri gereken hususlarda önemli katkılar sağlandığını söyledi.
Sivas’ın eğitim altyapısının gerçekleştirilen eğitim yatırımları ile çok iyi bir noktaya geldiğini, akademik başarıyı artırmaya yönelik çalışmalarla da kentin eğitim de üst sıralara yükseldiğini belirten Savaşçı,  “Bugün emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyuz. Sivas, LGS’de Türkiye ortalamasının üzerine çıkarak, eğitimde çok iyi bir konuma geldiğini göstermiş oldu. Ben bu konuda bizlere destek veren Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, gecesini gündüzüne katarak öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimize ve velilerimize şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
Sivas Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz ise konuşmasına tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik ederek başladı.  Sivas’ın LGS’deki başarı durumuna yönelik değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, eğitim de altyapının önemine vurgu yaparak Sivas’ın bu anlamda çok iyi bir konumda olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte eğitim camiasının özverili çalışmaları sayesinde Sivas’ın önemli bir başarı elde ettiğini belirten Yılmaz, kentin LGS’de Türkiye ortalamasının üzerinde olmasının bulun en önemli göstergesi olduğuna vurgu yaptı. Sivas’ın LGS’de iki Türkiye birincisi çıkardığına da dikkat çeken Yılmaz, “Ben eğitime büyük önem veren ve her zaman eğitim ile ilgili çalışmalara destek veren Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize velilerimize ve bizleri gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.
Sivas Milletvekili Semiha Ekinci’de Sivas basınına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik etti. Sivas’ın eğitimde başarısını her geçen gün artırdığına dikkat çeken Ekinci, LGS’de elde edilen başarının gurur verici olduğunu söyledi. Sivas’ın LGS’de Türkiye ortalamasının üzerinde olmasının eğitim de iyi bir altyapı ve kadroya sahip olunduğunun göstergesi olduğunu belirten Ekinci, ben hem öğrencilerimize hem de bu başarıda pay sahibi olan öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Sivas basınının önde gelen duayen isimlerine plaket takdim edildi. Program sonrasında ise LGS’de dereceye giren öğrencilere bisiklet, diz üstü bilgisayar ve tablet bilgisayar hediye edildi.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-lgsde-turkiye-ortalamasinin-uzerinde/icerik/4207 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.