Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönemine Yeni Binasında Merhaba Dedi.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönemine Yeni Binasında Merhaba Dedi.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönemine Yeni Binasında Merhaba Dedi.

Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) inşa edilen 24 Derslikli Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim-öğretime başladı. Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve TSO Başkanı Mustafa Eken, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının 2. dönemine yeni okullarında başlayan öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
36 dönüm araziye inşa edilen, 36 bin metrekare kapalı alana sahip Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ilk eğitim günü dolayısıyla program düzenlendi. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programda 300 kişilik öğrenci pansiyonu, 480 kişilik konferans salonu, merkezi yemekhane, spor salonu ve 5 bağımsız atölye binasından oluşan yeni eğitim yuvasının tanıtım filmi gösterime sunuldu.
Tanıtım filminin ardından Okul Müdürü Recai Gülez, okulun mevcut durumu, yeni açılan, açılması planlanan bölümlerle ilgili bilgi verdi.
Gülez’in ardından Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve TSO Başkanı Eken birer konuşma yaparak, Sivas’a kazandırılan yeni eğitim yuvasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Daha sonra bir konuşma yapan Valimiz Salih Ayhan ise yeni eğitim binasının hayırlı olmasını dileyerek; “Okulumuz için yaklaşık 50 milyon TL harcama yapıldı. Öğrencilerimizin servisleri ve öğle yemekleri ücretsiz olacak. Burada yetişen ve mezun olan öğrencilerimiz Organize Sanayi Bölgelerimizin iş gücü ihtiyacını da karşılamış olacak” ifadelerini kullandı.
Öğrencilerin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi destekli yabancı dil ağırlıklı eğitim alacaklarını da belirten Valimiz Ayhan, “AR-GE ve Beceri Tasarım atölyelerinde nitelikli eğitim imkânı olacak. Başarılı öğrencilere burs verilecek. Öğrenciler, TOBB’a üye firmalarda staj ve işbaşı yapabilecek” dedi.
Valimiz Ayhan, Başkan Bilgin ve beraberindekiler programın ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Ayhan ve Bilgin, öğrencilere kitap hediye etti. Ayhan, Bilgin ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, okulda görev yapan öğretmenlerle de bir süre sohbet etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-2019-2020-egitim-ogretim-yili-2-donemine-yeni-binasinda-merhaba-dedi/icerik/4003 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.