Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Korona Virüs İle Mücadele Kapsamında Dezenfektan Üretimine Başladı.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Korona Virüs İle Mücadele Kapsamında Dezenfektan Üretimine Başladı.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Korona Virüs İle Mücadele Kapsamında Dezenfektan Üretimine Başladı.

1. Organize Sanayi Bölgesinde bu yıl modern derslik ve atölyeleri ile eğitim-öğretime açılan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dezenfektan üretimine başladı. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Destekleri ile dezenfektan üretimine başlayan okul, kona virüs ile mücadele çalışmalarına önemli bir katkı sağlayacak. Dezenfektanlar ilk olarak Liselere Giriş Sınavına (LGS) girecek öğrencilere dağıtılacak.
Valimiz Salih Ayhan, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte okulu ziyaret ederek Okul Müdürü Recai Gülez’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Atölye de Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından belirlenen kriterlere uygun şekilde üretim yapıldığını belirten Valimiz Ayhan, Türkiye’de Korona virüs ile mücadelede topyekûn seferberlik ilan edildiğini ve herkesin bireysel olarak önemli çalışmalar yaptığını söyledi.
Salgın döneminin en önemli kahramanları arasında dezenfektan üretimi yapan Meslek Liselerinin bulunduğunu söyleyen Ayhan, meslek liselerinde çok güzel başarı hikâyeleri ile karşılaştıklarını kaydetti. Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de bu zor dönemde etkin rol aldığını belirten Valimiz Ayhan, “Mesleki Eğitimde Değişim Dönüşüm” projesi kapsamında; ORAN Kalkınma Ajansının destekleriyle okulun atölyesinin yenilenerek, zamanın şartlarına uygun şekilde dezenfektan maddesi üretimi yapıldığını söyledi.
MELİS markasıyla üretilen dezenfektanların ilk olarak Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilere verileceğini anlatan Valimiz Ayhan, “Bu güzel projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-korona-virus-ile-mucadele-kapsaminda-dezenfektan-uretimine-basladi/icerik/4124 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.