Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Sanat Sivas Projesi Kapsamında “Kutadgu Bilig Sergisi” Açtı.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Sanat Sivas Projesi Kapsamında “Kutadgu Bilig Sergisi” Açtı.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Sanat Sivas Projesi Kapsamında “Kutadgu Bilig Sergisi” Açtı.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Sanat Sivas Projesi kapsamında “Kutadgu Bilig Sergisi” açtı. Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesindeki serginin açılışına Valimiz Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolünün önde gelen isimleri, protokol eşleri ve sanatseverler katıldı.
 
“Kutadgu Bilig Sergisi”nin açılış kurdelesini Valimiz Salih Ayhan’ın eşi Zeypep Akkiraz Aynan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in eşi İlkay Aydın ve protokol eşleri kesti. Valimiz Ayhan ve protokol üyeleri daha sonra sergide yer alan eserleri inceleyerek bilgi aldı.
“2019 UNESCO anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Kutadgu Bilig’in Yusuf Has Hacip tarafından yazılışının 950. Yılı” münasebetiyle düzenlenen sergide 30 adet tablo ve kitre bebek yer aldı. Serginin; enstitünün sanat tasarım, resim ve grafik tasarım bölümleri tarafından 7-8 ay gibi bir sürede hazırlandığı belirtildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-olgunlasma-enstitusu-sanat-sivas-projesi-kapsaminda-kutadgu-bilig-sergisi-acti/icerik/3836 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.