Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Sanatsal Çalışmalarını Sergiledi.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Sanatsal Çalışmalarını Sergiledi.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Sanatsal Çalışmalarını Sergiledi.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, “Rumi ve Hatainin Meşki” adlı el sanatları sergisi açtı. Buruciye Medresesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulan serginin açılışına Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Mehmet Başçil ve Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Aysel Şenlen katıldı.
Açılış öncesinde sergi hakkında kısa bir bilgilendirme yapan Şenlen; geleneksel sanat ve çağdaş sanatın harmanlanması ile oluşturulan eserlerin, detaylarına değindi. Sergide 30 eser bulunduğunu belirten Şenlen; “Çalışmalarımız bazen bir yazı etrafında, bazen kıyafette, bazen bir aksesuarda ve bazen de tek başına bir eser olarak ortaya konuldu.” Dedi.
Şenlen’in konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, açılış kurdelesini kesti. Temel ve Savaşçı, daha sonra sergiyi gezerek, çalışmaları yakından inceledi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-olgunlasma-enstitusu-sanatsal-calismalarini-sergiledi/icerik/4322 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.