Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi Kodlama Takımı Dünya Birincisi Oldu

Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi Kodlama Takımı Dünya Birincisi Oldu

Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi Öğrencilerinden oluşan kodlama takımı, Uluslararası Kodlama ve Matematik Okulu Algorithmics tarafından düzenlenen ve dünya genelinden bin 849 takımın katıldığı Algoritma ve Kodlama Yarışmasında birinci oldu.   
Uluslararası Kodlama/Programlama üzerinde faaliyetler gösteren, ülkemizde İstanbul ve Ankara’da şubeleri bulunan Algorithmics; Online Kodlama ve Matematik Kış Oyunları düzenledi. 8-11 yaş grubu kategorisinde düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Hindistan, Çin ve Japonya gibi gelişmiş ülkelerin bulunduğu 3 ülkeden bin 849 takım katıldı.
159 takım algoritma bölümünü geçerek finalde yaratıcılık yarışmasında karşı karşıya geldi. Yaratıcılık yarışmasında en yaratıcı kodlama projesinde, Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi takımı Rusya, Hindistan, Kanada, İspanya gibi ülkeleri geride bırakarak birinci oldu.
Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Tasarım ve Beceri Merkezi kodlama takımında yer alan öğrencilerimiz; Mert Şanlı, İsmet Efe Altınok, Nakşidil Gülsüm Koç, Beray Sefil, Kaan Gedik ve Zehranur Özdemir ile organizasyon ve destekte bulunan Robotik Kodlama Atölye liderlerini elde ettikleri başarı dolayısıyla tebrik ederiz.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-tasarim-ve-beceri-merkezi-kodlama-takimi-dunya-birincisi-oldu/icerik/4448 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.