Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, tecrübelerini aday öğretmenlerle paylaştı.

Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, tecrübelerini aday öğretmenlerle paylaştı.

Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, tecrübelerini aday öğretmenlerle paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) programı doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” etkinlikleri sürüyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzce bu kapsamda düzenlenen Tecrübe Paylaşımı Programında Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, aday öğretmenlerle buluştu. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nuh Baltalı da katıldı.
Programda, okul yılları, öğretmenlik yılları ve idarecilik dönemlerine ilişkin tecrübelerini aday öğretmenlere aktaran Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, bu süreçlerde başından geçen bazı olayları ise esprili bir dille anlatarak, salondakileri kahkahaya boğdu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptığı yıllardan bugüne hayatından bazı kesitleri, slayta yansıtılan resimler eşliğinde anlatan Karaca, ilk öğretmen olduğu yılları, karşılaştığı zorlukları ve bu zorluklar karşısında verdiği mücadeleleri anlattı. Karaca öğretmenlik mesleğinin ardından Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sivas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü ve Kültür Bakanlığı Yazma Eserler Müdürlüğü görevlerinde bulunduğunu, daha sonra ise Sivas Vakıflar Böle Müdürlüğü görevine getirildiğini söyledi. Bu kurumlardaki bazı çalışmaları hakkında da bilgiler veren Karaca, son olarak Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen bazı proje ve çalışmalara değindi. Karaca, Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese ve Merkez Ulu Cami ile ilgili hazırlanan proje görsellerini ekrana yansıtarak, bu eserlerle ilgili yürütülen ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Karaca, sözlerini öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek noktaladı. En zor şeyin insanı yetiştirmek olduğunu belirten karaca, “İşte geleceğimiz olan çocuklarımızın hamurunu siz yoğuracaksınız. Ne büyük ve kutsal bir meslek yapacaksınız ki, yarın yetiştirdiklerinizin meyvesini toplayacaksınız.” Dedi. Kendi yetiştirdiği öğrencilerinin yıllar sonra farklı mevki ve makamlara geldiklerini ve bunu görünce çok mutlu olduğunu belirten Karaca, “işte bunu görünce huzur duyuyorsunuz. Meyveler zamana şamildir. Bu mutluluk var ya, onu yaşadığınız zaman bilirsiniz. Mutlu olmak ne demektir? Mutlu olmak diye bir şey yok, mutlu etmek vardır. Mutlu ettiğiniz zaman mutlu olursunuz” ifadelerini kullandı.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy program sonunda Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca’ya teşekkür etti. Çok faydalı ve keyifli bir birliktelik olduğunu belirten Altınsoy, “Bizimle çok güzel hatıralarını, tecrübelerini, proje ve çalışmalarını paylaştılar. Ben mesleki anlamda ve her anlamda bu söyleşiden çok istifade edeceğinizi düşünüyorum. Sizde böyle gayretli ve idealist olun diye biz bu birliktelikleri sağlıyoruz. Bu amaçla Bölge Müdürümüz Sayın Cemal Karaca ile sizleri bir araya getirdik. Kendilerine bu güzel söyleşiden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Altınsoy, daha sonra Karaca’ya çiçek takdim etti. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-vakiflar-bolge-muduru-cemal-karaca-tecrubelerini-aday-ogretmenlerle-paylasti/icerik/1458 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.