Sivas Valisi Âlim Barut, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” programı kapsamında aday öğretmenlerle buluştu.

Sivas Valisi Âlim Barut, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” programı kapsamında aday öğretmenlerle buluştu.

Sivas Valisi Âlim Barut, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” programı kapsamında aday öğretmenlerle buluştu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) programı doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” ilimizde gerçekleştirilen programlarla devam ediyor. Sivas Valisi Âlim Barut, bu kapsamda aday öğretmenlerle bir araya geldi.
 
Sivas Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen Okul Dışı Faaliyetler Kapsamında Kurumsal İşleyişte Valiliği Tanıma ve Kahvaltı Programına Sivas Valisi Âlim Barut, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Maarif Müfettişleri Başkanımız Cengiz Atalay, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan, Valilik Özel Kalem Müdürü Alper Duran ve milli eğitim şube müdürlerimiz katıldı.
Sivas Valisi Âlim Barut’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda, kahvaltının ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “Değerli meslektaşlarım. Aday öğretmenlerimize yönelik Milli Eğitim Bakanlığımızın planlamış olduğu yetiştirme süreci devam ediyor. Bu kapsamda sık sık sizlerle bir araya geliyor, büyüklerimizle, şehrimizin öncüleri ile, tecrübeli, duayen meslektaşlarımızla buluşturuyoruz. Bugün de şehrimizin en üst düzey yöneticisi olan Sayın Valimiz sizlere kahvaltı verdiler. Kendilerine kahvaltı programı ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Sözlerine, Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görev değişikliğine değinerek devam eden Altınsoy, yeni göreve gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Sivaslı olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:
“Bakanımızın Sivaslı olması bizim sorumluluğumuzu, üzerimizdeki yükü daha da artırıyor. Bir taraftan sevinç yaşarken bir taraftan da üzerimize almış olduğumuz sorumluluğun bilincinde olmamız gerekiyor. Dolayısıyla Sivas’ta staj yapan, birçoğu da Sivaslı olan meslektaşlarımızın da bunun bilincinde olmasını diliyorum. Milli Eğitim Bakanımızın da camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.
“ÖĞRETMENLER CAMİASI BU MİLLETİN GELECEĞİNE HÜKMEDİYOR”
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un ardından aday öğretmenlere hitap eden Sivas Valisi Alim Barut ise önemli mesajlar verdi. Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Vali Barut, öğretmenlerin yetiştirdiği ve yetiştireceği genç nesillerle milletin geleceğine yön verdiğini söyledi.
Vali Barut, “Biliyorum ki gelecek nesiller öğretmenlerin eseri olacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi; ‘Muallimler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ Tabi tek tek bir öğretmen geleceğe hükmedemez ama öğretmenler camiası bu milletin geleceğine hükmediyor. Yani, geleceğe hükmedecek, geleceği şekillendirecek, geleceği yönlendirecek pozisyondaki çocuklar sizin ellerinizden geçiyor. Bu çok önemli bir görev… Eğitimsiz, bilgisiz ne kalkınma olabiliyor, ne asayiş sağlanabiliyor ne de milletler ailesinden bir adım öteye gidilebiliyor. Dolayısıyla eğitim hizmetlerinde görev alacak arkadaşlarımızın da belirli kalitede, belirli kapasitede ve belirli yetenekte olması gerekiyor. Şu bir gerçek; biz de hepimiz, öğretmenlerin tedrisinden geçip buralara geldik. Kendilerini iyilikle yâd ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Özellikle İlkokul öğretmenlerinin bizlerde bıraktığı hatıralar hiç unutulmuyor. Ben de hala unutmuyorum. Aradan 50 yıl, yarım asır geçtiği halde. Şunu aklınızdan çıkarmayın; başarılı olmak istiyorsanız mesleğinizi seveceksiniz. Sevmeden bu meslek yapılmaz.” Şeklinde konuştu. Vali Barut, konuşmasının son bölümünde ise valilik görev alanı ile ilgili bazı paylaşımlarda bulundu.
 
Vali Alim Barut, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve beraberindekiler program sonrasında öğretmen evi önünde aday öğretmenlerle birlikte fotoğraf çektirdi. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-valisi-lim-barut-milli-egitim-mudurlugumuz-tarafindan-gerceklestirilen-aday-ogretmen-yetistirme-sureci-programi-kapsaminda-aday-ogretmenlerle-bulustu/icerik/1441 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.