Sivas Valisi Davut Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Merkez Köylerde görev yapan öğretmenler için resepsiyon verdi.

Sivas Valisi Davut Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Merkez Köylerde görev yapan öğretmenler için resepsiyon verdi.

Sivas Valisi Davut Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Merkez Köylerde görev yapan öğretmenler için resepsiyon verdi.

Sivas Valisi Davut Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Merkez Köylerde görev yapan öğretmenler için resepsiyon verdi. Büyük Otel’de düzenlenen resepsiyona Sivas Valisi Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Maarif Müfettişleri Başkanımız Cengiz Atalay ile milli eğitim şube müdürlerimiz katıldı.
Vali Gül, eşi Gülden Gül, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Maarif Müfettişleri Başkanımız Cengiz Atalay, resepsiyona katılan öğretmenleri kapıda karşılayarak tek tek tokalaştı. Vali Gül, eşi Gülden Gül ile birlikte daha sonra tüm masaları ziyaret ederek, öğretmenlerle sohbet etti.
Programda ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel hazırlanan pastanın kesimi yapıldı. Vali Gül ve eşi Gülden Gül, resepsiyona katılan öğretmen çocukları ve protokol üyeleri ile birlikte pastayı kesti. Daha sonra kısa bir konuşma yapan Vali Gül, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Vali Gül; “Böyle güzel bir günde sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Sizlere öncelikle Milli Eğitim Bakanımızın selamlarını iletmek istiyorum. Sizler bizim ekip arkadaşlarımızsınız. Sivas’ta eğer başarılı olacaksak, sizlerin katkısı, sizlerin çalışma ve gayretine ihtiyacımız var. Bu açıdan, özellikle köyde görev yapan idarecileri, öğretmen arkadaşlarımızı davet etmeyi, sizlerle beraber olmayı uygun bulduk. Sizlerin sorunlarını dinlemeyi, çözmeyi kendimize birinci vazife olarak kabul ettik. 24 saat kapımız açık. İstediğiniz zaman gelebilirsiniz, arayabilirsiniz, sorunlarınızı dile getirip çözüm önerilerinizi sunabilirsiniz. Tek isteğimiz Sivas’ta eğitim kalitesini bir basamak yukarıya çıkarmak. Bunun için öğrenmek çok önemli. Öğretmen bu işi ister, gayret ederse başarılı bir sonuç çıkar. Öğretmen istemezse ya da isteksiz olursa bizim Sivas’ta eğitim anlamında başarılı olma şansımız yok.” Şeklinde konuştu.
Okul öncesinde okullaşma oranını yükseltmek istediklerini de belirten Vali Gül, bu konuda öğretmenlerden destek istedi. Vali Gül; “Biz okul öncesinde okullaşma oranını yükseltmek istiyoruz. Mümkünse 90’lara getirmek istiyoruz. Bunun için de köylerdeki öğrencilerin devam etmesi çok çok önemli ve sizin gayretinize ihtiyacımız var.” Dedi.
Vali Gül, sözlerini şu ifadelerle noktaladı:
 
“24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla şehit düşen öğretmenlerimiz başta olmak üzere, vefat eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Sizlere de çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-valisi-davut-gul-24-kasim-ogretmenler-gunu-dolayisiyla-merkez-koylerde-gorev-yapan-ogretmenler-icin-resepsiyon-verdi/icerik/1666 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.