Sivas Valisi Davut Gül, Merkez Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Sivas Valisi Davut Gül, Merkez Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Sivas Valisi Davut Gül, Merkez Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Sivas İmam Hatipliler Derneği’nin düzenlediği “Öncü Gençlik Şehrin Öncüleri ile Buluşuyor” programının konuğu Sivas Valisi Davut Gül oldu. Sivas Merkez Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen söyleşi programına Vali Gül ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek ve Okul Müdürü Hacı Ömer Özdemir de katıldı. Programda bir süre öğrencilerle sohbet eden Vali Gül, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerden gelen bir soru üzerine Sivas’a olan sevgisini dile getiren Vali Gül; “Sivas’ı yaklaşık 11 yıldır biliyorum. Kendim Erzurumluyum. Sivas’ın kültürel dokusu, sosyal dokusu, iklimi Erzurum’a çok yakın. Sivas’ı, Sivaslıları çok seviyorum. Eğer tercih bana bırakılsa ‘iller arasında nerede çalışmak istersin’ deseler, bin kere sorsalar bin kere Sivas’ı isterim. Bunu açıklıkla söylüyorum; bir insanın çalışabileceği en güzel, en iyi yerlerden biri” ifadelerini kullandı.
Öğrencilere önemli tavsiyelerde de bulunan Vali Gül, şuanda tüm öğrencilerin hemen hemen aynı imkânlara sahip olduğunu, başarılı olabilmek için ise çok çalışmak gerektiğini söyledi. Söyleşi sonrasında Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek Tarafından Vali Gül’e ebru sanatı ile yapılan tablo hediye edildi.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-valisi-davut-gul-merkez-erkek-anadolu-imam-hatip-lisesi-ogrencileri-ile-bir-araya-geldi/icerik/1948 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.