Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan “Sivas Robotik-Kodlama Atölyesi”nin açılışını gerçekleştirdi.

Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan “Sivas Robotik-Kodlama Atölyesi”nin açılışını gerçekleştirdi.

Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan “Sivas Robotik-Kodlama Atölyesi”nin açılışını gerçekleştirdi.

Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan “Sivas Robotik-Kodlama Atölyesi”nin açılışını gerçekleştirdi. C Blok ek binadaki robotik atölyenin açılışına Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve ARGE birimimizde görevli öğretmenler de katıldı.
Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ayhan Bülbül, açılış öncesinde “Sivas Robotik-Kodlama Atölyesi” hakkında bilgi verdi. Bülbül, “Bilişim çağında çocuklarımızın sadece teknolojiyi kullanan değil, üreten, kodlayan ve programlayan bireyler olması en büyük hedefimiz. Bu kapsamda müdürlüğümüz bünyesinde yerel imkânlar kapsamında robotik kodlama atölyesi oluşturduk. Atölyemizde şuana kadar 700 öğrencimize hizmet verdik. Ayrıca 100 öğretmenimize de yarıyıl tatilinde eğitim vermeye devam ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
Vali Gül, daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ile birlikte “Sivas Robotik-Kodlama Atölyesi”nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından atölyede incelemelerde bulunan Vali Gül, burada gerçekleştirilen eğitimler hakkında bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, atölyede 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar 350 öğretmen ve 3 bin 500’ün üzerinde öğrenciye eğitim verilmesinin planlandığını söyledi. Vali Davut Gül ise “Sivas Robotik-Kodlama Atölyesi”nin hayırlı uğurlu olmasını diledi.
E-SINAV MERKEZİNİ İNCELEDİ
 
Vali Gül, robotik kodlama atölyesindeki incelemelerinin ardından ehliyet sınavlarının online olarak gerçekleştirildiği e-sınav merkezini de ziyaret etti. E-sınav merkezi hakkında Vali Gül’e bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, bakanlığın kontrol ve koordinesinde gerçekleştirilen sınavlarda sürücü adaylarının sınava online olarak katılım sağladıklarını ve tabletler üzerinden soruları cevaplandırdıklarını söyledi. Altınsoy, “Sürücü adayı sınavını sonlandırdıktan sonra sınav salonunda bulunan cihaza TC kimlik numarasını giriyor ve hemen sınav sonucuna ilişkin bir çıktı alabiliyor. Bu dokümanda adayın kaç puan aldığı, başarılı mı başarısız mı olduğu gibi bilgiler yer alıyor.” İfadelerini kullandı.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-valisi-davut-gul-milli-egitim-mudurlugumuz-bunyesinde-olusturulan-sivas-robotik-kodlama-atolyesinin-acilisini-gerceklestirdi/icerik/2400 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.