Sivas Valisi Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Olukman Köyü İlkokulunda Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Olukman Köyü İlkokulunda Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Olukman Köyü İlkokulunda Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu.

Sivas’ta 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Ders Dönemi Kapanış Programı Merkeze Bağlı Olukman Köyünde düzenlendi. Vali Salih Ayhan, eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Olukman İlkokulunda düzenlenen programda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Programa Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Kadir Yırtar ve protokol üyeleri katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterisi sahnelendi. Daha sonra bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, önemli mesajlar verdi.
Savaşçı; “Bugün 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılının birinci ders dönemine yaklaşık 130 bin öğrencimiz ve 9.000 öğretmenimizle virgül koyacağız. Siz öğrencilerimiz, ara tatil döneminde kendinizi muhasebe etme ve ikinci döneme daha güzel bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede derslerinize daha dinamik başlayacak ve hedeflerinize ulaşmak için daha azimli ve kararlı olacaksınız. Bu süre zarfında biz eğitimciler de yaptığımız faaliyetleri gözden geçirme, yapacağımız çalışmaları planlama fırsatı bulacağız.
Elbette insan, üç beş rakamla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Ancak alacağınız karneler, emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Bu dönüt sayesinde kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi inşa etmek adına sağlam adımlarla yola devam edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı bir değerdesiniz ve ülkemizin geleceği adına çok önemli görevler ifa etmektesiniz.  Bu noktada bizler, daima yanınızdayız. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Sayın Valimiz Salih Ayhan öncülüğünde hayata geçirdiğimiz 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketinin merkezinde de sizler varsınız. Bu hareket kapsamında birkaç ay gibi kısa bir süre içerisinde açtığımız dil sınıfları, robotik kodlama atölyeleri, müzik sınıfları, Montesorri uygulama sınıfları, zekâ oyunları atölyeleri sizlerin çağın ihtiyaçlarına uygun, en iyi eğitimi alabilmeniz içindir. Şunu biliyoruz ki en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Nesiller ihya edilirse, gelecek güvenle inşa edilebilecektir.” İfadelerini kullandı.
“TEK DİLEĞİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİ VATANINA FAYDALI GÜZEL MESLEKLERDE GÖRMEK”
Vali Salih Ayhan ise konuşmasında Olukmanlı öğrencilerin başarısının mutluluk verici olduğunu söyledi. 
Ayhan şu ifadeleri kullandı:
“Karne heyecanını bu yıl kırsalda yaşıyoruz. Büyük bir coğrafyaya sahibiz. İlimizin her noktasına ulaşmak, çocuklarla, gençlerle, yaşlılarla bir araya gelmek istiyoruz. Zaman buldukça bu tür programlarımızı kırsalda yapmaya gayret ediyoruz. Bugün de burada olmaktan çok mutluyuz ve öğrencilerimizle sohbet etmek, dersleri ile ilgili konuşmak, öğretmenlerimizi dinlemek için geldik. Buradaki öğrencilerimizin de başarıları bizleri çok mutlu etti. Allah hepsine hayırlı ve sağlıklı ömürler nasip etsin. Öğrencilerimizi vatanına milletine faydalı birey olarak güzel mesleklerde görmek tek dileğimiz.”
Vali Ayhan konuşmasının ardından eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyeleri ile birlikte sınıfları ziyaret ederek öğrencilere karnelerini takdim etti. Vali Ayhan daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyeleri ile birlikte okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas-valisi-salih-ayhan-ve-milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-olukman-koyu-ilkokulunda-ogrencilerin-karne-heyecanina-ortak-oldu/icerik/3106 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.