Sivas´a 660 milyon liralık yatırım…

Sivas´a 660 milyon liralık yatırım…

Sivas´a 660 milyon liralık yatırım…

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Sivas’ta toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenen törende aralarında 433 derslikli 22 okulunda bulunduğu 92 proje için temel atma ve açılış programı gerçekleştirildi. Törende konuşan Bakan Yılmaz, Sivas´ın tarihi günlerinden birini daha yaşadığını söyledi. Yılmaz, toplam maliyeti 660 milyon liranın üzerinde olan projelerin Sivas´ın tarihindeki en büyük yatırım paketi olduğunu söyledi.  Yılmaz; “Bu miktarın 140 milyona yakını eğitim hizmetleri için yapılmıştır. Projeler hayırlı olsun. Projelere verdiği destekten dolayı Başbakanımız Binali Yıldırım´a teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Sivas´a vadedilen projelerin bir bir hayata geçirildiğini belirten Bakan Yılmaz, devam eden ve gerçekleştirilen bazı çalışmalara değindi. Bakan Yılmaz; “Eski stat yeri Sivas Meydanı olarak Sivas halkına kazandırılacak. Yine 10 bin kişi kapasiteli yurt çalışması devam ediyor. Verilen sözleri yerine getirdik mi? Getirdik. ´Ne aldatan olacağız dedik, ne aldanan olacağız´ dedik. Sözümüzde durduk mu? Durduk. Yine Kızılırmak projesi devam ediyor, Yıldız Dağı yolu yapılıyor, Geminbeli tüneli devam ediyor, 2. Organize Sanayi çalışmaları devam ediyor. İnşallah hızlı tren, Sivas´a yaklaşıyor” ifadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasa-660-milyon-liralik-yatirim/icerik/2104 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.