Sivas’a “Çocuk Eğitim Merkezi ve Bebek Kütüphanesi” Kazandırılacak.

Sivas’a “Çocuk Eğitim Merkezi ve Bebek Kütüphanesi” Kazandırılacak.

Sivas’a “Çocuk Eğitim Merkezi ve Bebek Kütüphanesi” Kazandırılacak.

Sivas’a “Çocuk Eğitim Merkezi ve Bebek Kütüphanesi” kazandırılacak. Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan proje, Valimiz Salih Ayhan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.
Sivas Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Feridun Yaya ve Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun ile Şube Müdürlerimiz Fatih Aydın ve Hülya Bozbıyık katıldı.
Şube Müdürümüz Fatih Aydın, toplantıda projenin detayları hakkında animasyon video üzerinden sunum yaptı. Valimiz Ayhan, proje ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlanarak en kısa sürede çalışmaların başlatılması talimatını verdi.
Çocuk Eğitim Merkezi ve Bebek Kütüphanesinde 0-6 yaş arası çocuklar hem eğitim alacak hem de aileleriyle birlikte çeşitli aktivitelere katılabilecek. 10 bağımsız bölümden oluşan merkez de Masal /Drama Atölyesi, Bilim/Deney Atölyesi, Uzay Bilimleri Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi, Sanal Gerçeklik Atölyesi, Mutfak Atölyesi olmak üzere 7 adet atölyenin yanı sıra; 0-3 yaş ve 3-6 yaş olmak üzere iki kütüphane, 1 adet spor/jimnastik /bale salonu ve 1 adet açık oyun alanı bulunacak.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasa-cocuk-egitim-merkezi-ve-bebek-kutuphanesi-kazandirilacak/icerik/4169 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.