“Sivas’ı Eğitimde Zirveye Taşımak İçin Gecemizi Gündüzümüze Katacağız”

“Sivas’ı Eğitimde Zirveye Taşımak İçin Gecemizi Gündüzümüze Katacağız”

“Sivas’ı Eğitimde Zirveye Taşımak İçin Gecemizi Gündüzümüze Katacağız”

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Sivas Öğretmenevinde düzenlenen değerlendirme, planlama ve koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimizin de katıldığı toplantıda Sivas’ın eğitimdeki durumu, gerçekleştirilen ve planlan proje ve çalışmalar masaya yatırıldı.
Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas’ın eğitimde her geçen gün daha iyi bir noktaya geldiğini belirterek bu başarının yakalanmasında Valimiz Salih Ayhan’ın eğitime verdiği desteğin çok önemli olduğunu söyledi. Bu destek ile birlikte öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin içerisinde aktif olarak yer aldığını, bilimsel ve akademik başarı seviyesinin sürekli arttığını, eğitim camiasının moral ve motivasyonunun yükseldiğini belirten Savaşçı, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Hayata Geçirilen “2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında yürütülen proje ve çalışmalara değindi.
Savaşçı; “Bu kapsamda başlattığımız proje ve çalışmalar en kılcal noktaya kadar ulaşmalı, hedeflerimizi yakalamak için var gücümüze çalışmalıyız. Bildiğiniz gibi il merkezinden ilçelerimize ihtiyaç duyulan ve imkan bulunan eğitim yuvalarımıza kütüphaneler, müzik atölyeleri, robotik kodlama atölyeleri kazandırıyoruz. Çocuklarımızın akademik başarılarını artırmaya yönelik çalışmalarımızın yanında onların sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin içerisinde yer almalarını sağlamak için önemli projeler yürütüyoruz. İnşallah, bu projelerle birlikte hem akademik başarıyı yakalayan hem de çeşitli spor branşlarında yeni şampiyonlar çıkaran bir başarı elde edeceğiz. Sivas gerçekten bu açıdan önemli bir süreçten geçiyor.  Sayın Valimizin de bizlere hedef koyarak daha önce açıkladığı gibi Sivas’ı eğitimde en üst seviyelere taşıyacağız.  Bu başarıyı yakalamak için var gücümüzle çalışmalı, projelerimizin başarıyla yürütülebilmesi için gereken çalışmaları titizlikle yürütmeliyiz. Bir aile olarak hep birlikte Sivas’ı eğitimde zirveye taşımak için gecemizi gündüzümüze katacağız.” Dedi.
Savaşçı’nın konuşmasının ardından il merkezi ve il düzeyinde yürütülen projelere bağlı olarak ilçelerde yürütülen proje ve çalışmalar değerlendirildi. Müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimizin sorumluluk alanları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduğu toplantıda, ilçe milli eğitim müdürleri de ilçelerin eğitim durumu ile proje ve çalışmalarla ilgili brifing verdi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasi-egitimde-zirveye-tasimak-icin-gecemizi-gunduzumuze-katacagiz/icerik/3477 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.