Sivas’ta 115 bin 714 Öğrenci Karne Aldı

Sivas’ta 115 bin 714 Öğrenci Karne Aldı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının İlk Dönemi Sona erdi. Sivas’ta 115 bin 714 öğrenci Karne heyecanı yaşadı. Vali Vekilimiz Yeliz Yıldızhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı,  İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ve Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Yılmaz ile birlikte Hayırsever Lütfi Abay İlkokulu, Şehit Nuri Yazanel Anaokulu ve Sivas Fen Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.
 
İlk karne takdimi Hayırsever Lüfti Abay İlkokulunda gerçekleştirildi. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilere sohbet eden Vali Vekilimiz Yeliz Yıldızhan, öğrencileri tebrik ederek Savaşçı, Aydoğan ve Yılmaz ile birlikte karnelerini takdim etti. Yıldızhan ve beraberindekiler daha sonra Şehit Nuri Yazanel Anaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Yıldızhan ve protokol üyeleri öğrencilere Okul Öncesi Eğitim Gelişim Raporları ile birlikte çeşitli hediyeler verdi.
Daha sonra Sivas Fen Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali Vekilimiz Yeliz Yıldızhan, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında Bilgisayar alanında altın madalya kazanan 9. Sınıf Öğrencisi Yunus Taha Bingül ile Avrupa Gençlik Parlamentosu üyesi olarak Letonya’da düzenlenecek olan uluslararası konferansa katılma hakkı kazanan 11. sınıf öğrencisi Ediz Tuna Ayata’yı da tebrik eden Yıldızhan, öğrencilere karnelerini takdim etti. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Başkan Yardımcısı Yılmaz’da öğrencilere karnelerini takdim ederek başarılar diledi.
Yıldızhan ve Savaşçı daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-115-bin-714-ogrenci-karne-aldi/icerik/3983 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.