Sivas’ta 118 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Sivas’ta 118 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Sivas’ta 118 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi ders yılı sona erdi. Sivas’ta 118 bin öğrenci okulun son gününde karne heyecanı yaşadı. Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanvekili Turan Topgül ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte Halide Edip Adıvar Anaokulu, Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu ve Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama okulunu ziyaret ederek öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.
 
İlk olarak Halide Edip Adıvar Anaokulunu ziyaret eden Ayhan, bir süre öğretmen ve öğrenci velileri ile sohbet etti. Ayhan, daha sonra Topgül ve Savaşçı ile birlikte öğrencilere karnelerini takdim etti. Ayhan, öğrencilere çam tohumu ve kitap hediye etti. Daha sonra Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulunu ziyaret eden Valimiz Ayhan, öğrencilere karnelerini takdim etti.
Ardından Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama okulunu ziyaret eden Valimiz Ayhan, özel eğitim öğrencileri ile yakından ilgilendi. Burada yaptığı konuşmada Sivas’ta 3 bin 527 dezavantajlı öğrenciye eğitim verildiğini belirten, Ayhan, “Bu çocuklarımızın geleceğe iyi bir şekilde hazırlanması çok önemli.” Dedi. Ayhan, daha sonra Topgül ve Savaşçı ile birlikte öğrencilere karnelerini takdim etti.
Valimiz Ayhan, son olarak Huzur İmam Hatip Ortaokulunda eğitim alan öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Ayhan, öğrencilere tatilde iyi dinlenmeleri ve bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
Daha sonra 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi ders yılında yürütülen proje ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Ayhan, şu ifadeleri kullandı:
“Mili Eğitim Bakanlığında görev yapmış biri olarak şunu çok net belirtmek isterim ki; Sivas geçtiğimiz yıllardan itibaren çok ciddi bir eğitim yatırımı almıştır. Devam eden yatırımlarımızı bitirdiğimizde eğitim anlamında fiziki bir eksikliğimiz kalmayacak diyebilirim. Türkiye genelinde tekli eğitime geçmede %100 oranına en yakın il konumundayız.
Eğitimde niteliği artıracak projelere yoğunlaştık. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz ‘2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi’ ile adeta okullarımızın ruhuna dokunduk diyebilirim. Çocuklarımızın ilgilerine göre kendilerini geliştirebilecekleri, sosyal yönlerini güçlendirebilecekleri birçok projeyi hayata geçirdik. Bu anlamda okullarımıza robotik kodlama, müzik, yabancı dil, zekâ oyunları, duyu bütünleme, görsel sanatlar gibi alanlarda atölyeler kurduk. 100. Yılda 100 Atölye hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Bu atölyelerin kazanımlarını, düzenlenen Robot Yarışması ve Nuri Demirağ İHA Yarışmasında bizzat görmek beni çok mutlu etti.
Merkezde yaptığımız tüm çalışmaları ilçelerimizde de aynı oranda gerçekleştiriyoruz. Düzenlenen yarışmalarda ilçe hatta köy okullarımızın gösterdiği başarı bize bu durumu kanıtlıyor ve ayrıca çok mutlu ediyor. Bu yıl TÜBİTAK projelerinde de Sivas olarak çok büyük bir başarıya imza attık. Geçmiş yıla oranla %60 oranında bir artışla bilim fuarlarında zirveye yerleşirken yarışmalarda ise birçok dalda ödüle layık görüldük.”
Eğitim alanında uygulanan birçok proje ve çalışmaya değinen Ayhan, daha sonra Belediye Başkan Vekili Turan Topgül ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte öğrencilere karnelerini takdim etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-118-bin-ogrenci-karne-heyecani-yasadi/icerik/3524 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.