Sivas’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Kutlama Programı Düzenlendi. Programda İlkokul Öğretmeni Emel Uluer’i Karşısında Gören Valimiz Salih Ayhan, Duygusal Anlar Yaşadı.

Sivas’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Kutlama Programı Düzenlendi. Programda İlkokul Öğretmeni Emel Uluer’i Karşısında Gören Valimiz Salih Ayhan, Duygusal Anlar Yaşadı.

Sivas’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Kutlama Programı Düzenlendi. Programda İlkokul Öğretmeni Emel Uluer’i Karşısında Gören Valimiz Salih Ayhan, Duygusal Anlar Yaşadı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Sivas Fen Lisesince gerçekleştirilen programa Valimiz Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Garnizon Komutanı P. Alb. İlhan Erdoğan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Protokolünün önde gelen isimleri ve öğretmenler katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan “Öğretmenler Günü” videosu gösterime sunuldu. Video gösteriminin ardından Fen Lisesi Müdürü Murat Ögal, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ögal’ın ardından emekli öğretmenler adına Ömer Çıtır bir konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, önemli mesajlar verdi. Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Savaşçı, şu ifadeleri kullandı:
“Değerli Meslektaşlarım; saygıdeğer olmak, ulaşılabilecek en yüksek noktadır. Sizler bilginizle, davranışlarınızla yerine getirdiğiniz kutsal görev ile toplumun en saygıdeğer kitlesini oluşturmaktasınız. Bu saygınlığı sonuna kadar hak eden biz öğretmenler, inanıyorum ki hangi şartlarda çalışırsak çalışalım yılmadan, usanmadan kendini sürekli yenileyen, geliştiren, üreten, sorumluluk sahibi kişiler olarak bir ömür boyu ilim ve irfan yolculuğunu sürdüreceğiz. 
Büyük düşünür Sokrates; ‘Dünyada her şeye değer biçilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez.’ Demiş. Evet, sizlerin eseri yeni bir nesildir.  Milli ve manevi duygularla harmanlanarak yetişen ve ülkesinin menfaatlerinin her şeyin üzerinde tutan bir nesle gerçekten paha biçilemez. Ne mutlu ki böyle bir eserin altında, sizlerin her birinizin ayrı ayrı imzası bulunmaktadır. 
Değerli Öğretmenlerim; amirden ziyade bir meslektaşınız bir kardeşiniz olarak sizlerden ricam lütfen öğrenme ve öğretme azminizi azla kaybetmeyiniz. Üstad Necip Fazıl “devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir.” Diyor. Sizler de her daim gayret üzere olunuz.  Eğitimin asıl gayesinin insan yetiştirmek, gönüller fethetmek olduğunu; kalbine giremediğimiz öğrencinin beynine asla giremeyeceğinizi, bu mesleğin maddi kazançtan öte manevi bir kazancının olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.  Yetiştirdiğiniz nesillerini çok değil on, on beş yıl sonra sizlerin de evlatlarını yetiştireceğini lütfen unutmayınız.”
VALİ AYHAN’I DUYGULANDIRAN SÜRPRİZ
Savaçı’nın ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’de tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti. Daha sonra bir konuşma yapan Valimiz Ayhan, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı. Tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler Günü’nü tebrik eden Ayhan’ın konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan sürpriz duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Vali Ayhan, ilkokul öğretmeni Emel Uluer’in kendisini anlatan videosunu ekranda görünce duygusal anlar yaşadı. Öğretmenini arayarak öğretmenler gününü kutlamak isteyen Ayhan, bu kez ikinci bir sürprizle karşılaştı. Öğretmenler Günü Programı kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Sivas’a davet edilen Uluer, salona gelerek Ayhan ile buluştu. Sahneden inerek öğretmenini karşılayan Ayhan, Uluer’in elini öperek sarıldı. Bu sürpriz karşısında duygusal anlar yaşayan Ayhan, gözyaşlarına hâkim olamadı. Sürpriz buluşma, programa katılan öğretmenlerin de duygusal anlar yaşamasına neden oldu.
Uluer, aynı zamanda Valimiz Salih Ayhan’a ilkokul diplomasını hediye etti. Ayhan ise Uluer’e çiçek takdim ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Stajyer öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden program, Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerince gerçekleştirilen müzik dinletisi ve Öğretmenler Günü oratoryosu ile sona erdi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-24-kasim-ogretmenler-gunu-dolayisiyla-kutlama-programi-duzenlendi-programda-ilkokul-ogretmeni-emel-ulueri-karsisinda-goren-valimiz-salih-ayhan-duygusal-anlar-yasadi/icerik/3817 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.