Sivas’ta 5 Bin Öğrenci 30 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

Sivas’ta 5 Bin Öğrenci 30 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenlenen; “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında Sivas’ta 5 bin öğrenci, öğretmenleri ile birlikte 30 bin fidanı toprakla buluşturdu.
 
İşhan Köyü mevkiindeki ağaçlandırma sahasında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile Şube Müdürlerimiz Mehmet Başcil ve Hülya Bozbıyık da katıldı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerle birlikte fidan diken Savaşçı, daha sonra fidanlara can suyu verdi.
Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen programa öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile destek verdiklerini belirten Savaşçı, “Hem geleceğimize nefes olmak hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bilinçlendirmek adına çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Öğrencilerimizle birlikte 30 bin fidanı toprakla buluşturduk. İnşallah bugün diktiğimiz bu fidanlar yarınlarımıza nefes olacak hem ilimiz, hem ülkemiz daha yeşil bir doğaya kavuşacak.” Dedi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-5-bin-ogrenci-30-bin-fidani-toprakla-bulusturdu/icerik/3778 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.