Sivas’ta Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Güreş Müsabakaları Düzenlendi

Sivas’ta Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Güreş Müsabakaları Düzenlendi

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Güreş Federasyonu Arasında İmzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında Sivas’ta Anadolu İmam Hatip Liseleri (AİHL) arasında güreş müsabakaları düzenlendi. Ahmet Ayık Spor Lisesi salonunda serbest ve grekoromen kategorilerinde gerçekleştirilen il elemelerine Sivas’taki AİHL’de eğitim gören 65 öğrenci katıldı.
Müsabakalar sonunda derece elde eden takımlara madalyalarını Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun takdim etti. Tutkun, müsabakalarda derece elde eden takımların grup müsabakalarında Sivas’ı temsil edeceklerini burada başarılı olan sporcuların ise Türkiye şampiyonasına katılacaklarını söyledi.
Kategorilere göre şampiyon olan takımlar:
Gençler A Serbest
Sivas AİHL,
Abdülhamid Han AİHL,
Yıldızeli AİHL
Gençler B Serbest
Sivas AİHL
Yıldızeli AİHL
Abdülhamid Han AİHL
Gençler A Grekoromen
Sivas AİHL
Abdulhamid Han AİHL
Gençler B Grekoromen
Sivas AİHL
Abdülhamid Han AİHL

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-anadolu-imam-hatip-liseleri-arasi-gures-musabakalari-duzenlendi/icerik/3750 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.