Sivas’ta, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Düzenlendi.

Sivas’ta, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Düzenlendi.

Sivas’ta, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) düzenlendi.
 
Öğretmenlerin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla uygulanan programın Ekim ayı faaliyeti müdürlüğümüz Din Öğretimi Şubesi koordinesinde Sivas Lisesince gerçekleştirildi.
Pandemi dolayısıyla online olarak gerçekleştirilen programda Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Önder tarafından “DKAB öğretiminde yapılan yaygın hatalar, yaşanan sorunlar, ihtilaflı konular ve eleştiriler, çözüm önerileri ve temel yaklaşımlar” konulu konferans verildi.
Programa il merkezindeki ilkokul, ortaokul ve lise müdürlüklerinde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri katıldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ogretmen-gelisim-programi-duzenlendi/icerik/4334 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.