Sivas’ta EBA Tanıtımı Yapıldı

Sivas’ta EBA Tanıtımı Yapıldı

Sivas’ta EBA Tanıtımı Yapıldı
Fatih Projesinin önemli bileşenlerinden biri olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Abdullah ARSLAN´ın Koordinasyonuyla  Fatih Projesi Eğitmenleri Erkan EKİCİ, Akif DEMİRKAYA ve Muhammed Yasin MÜCAHİT tarafından Altınyayla, Zara, Gemerek, Doğanşar, Koyulhisar ilçelerimizde düzenlenen etkinliklerle tanıtıldı. Düzenlenen programlara ilçelerimizde görevli Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, okul idarecileri ve öğretmeler katıldı. Eğitimcilerin EBA Tanıtım Programlarına ilgisinin yüksek olduğu gözlendi.

Fatih Projesi Kapsamında 2014-2016 yılları arasında tüm liselerde ve ortaokullarda bulunan sınıflara dokunmatik ekran özellikli Etkileşimli tahtaların kurulumu tamamlandı. 1.Faz ve 2.Faz kapsamında okullarımıza toplam 4940 etkileşimli tahta kurulmuş, öğretmen ve öğrencilerimize 13136 adet tablet bilgisayar dağıtılmıştır. Fatih Projesinin donanım bileşeninin yanı sıra, yine Milli Eğitim Bakanlığı  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, öğretmen ve öğrencilere ders içi ve ders dışı etkinliklerde yararlanabileceği zengin e-içerik sağlanması amacıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) yayın hayatına başlatıldı. EBA okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde öğrencilerimizin bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak Eğitimle ilgili güvenilir ve doğru e-içeriklere ulaşmasına fırsat sağlamakta, bireysel öğrenmelerine katkı sağlamaktadır.  
 

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas8217ta-eba-tanitimi-yapildi/icerik/1317 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.