Sivas’ta LGS Sorunsuz Bir Şekilde Tamamlandı

Sivas’ta LGS Sorunsuz Bir Şekilde Tamamlandı

Sivas’ta Liselere Giriş Sınavı (LGS) Sorunsuz bir şekilde tamamlandı. İl genelindeki 186 okulda gerçekleştirilen sınava 12 bin 403 öğrenci başvuru yaparken, katılım yoğun oldu. MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, MEB Bilgi İşlem İnternet Hizmetleri Daire Başkanı Hamdi Bediroğlu ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, sınav öncesinde bazı okulları ziyaret ederek, öğrenci, veli ve öğretmenlerle sohbet etti.  Yıldırım, Bediroğlu ve Savaşçı, Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunu da ziyaret ederek sınav öncesinde toplantı yapan görevli öğretmenlerle bir araya geldi.
SINAV SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI
Corona Virüs Salgını dolayısıyla üst düzey tedbirlerle gerçekleştirilen sınavda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına büyük önem verildi. Sınav öncesinde okul ve derslikler dezenfekte edilirken, kalem, silgi, kalem açacağı ve maskeden oluşan sınav setleri sınav sıralarında hazır bulunduruldu. Öğretmen ve diğer sınav görevlilerince okul bahçesinde karşılanan öğrenciler okula geldikleri maskeleri çıkarıp ellerini dezenfekte ettikten sonra kendilerine verilen yeni maskelerini takarak okul içerisine alındı.
Saat:09.30’da başlayan sınavın ilk oturumu 10.45’te tamamlandı. Öğrenciler sınav arasında da sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek vakit geçirdi. Sınavın ikinci oturumu ise 11.30’da başlayıp 12.50’de tamamlandı.
Sınav sürecini yakından takip eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, sınavın il genelinde sorunsuz bir şekilde sona erdiğini belirterek, “Çocuklarımız uzun ve yoğun bir hazırlık sürecinin ardından emeklerinin karşılığını alabilmek için bugün sınava girdiler. Ben öğrencilerimizin bu sınavdan başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum.” Dedi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-lgs-sorunsuz-bir-sekilde-tamamlandi/icerik/4160 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.