Sivas’ta öğretmenler, özel yetenekleri keşfedecek…

Sivas’ta öğretmenler, özel yetenekleri keşfedecek…

Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı (TÜZDEV) ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde, ORAN Kalkınma Ajansı desteğiyle düzenlenen “Yetenek Avcıları” projesi kapsamında Sivas’ta, öğretmenlere yönelik eğitim programı başlatıldı. 4 Gün sürecek eğitim programı Zübeyir Kemelek İlkokulu Salonunda başladı. Programa TUZDEV Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ayhan Bülbül ve vakıf yetkilileri ile merkez ve merkeze bağlı okullarda görev yapan sınıf öğretmenleri katıldı.
Programda, TUZDEV Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden, projenin amacı ve kapması hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise projenin düzenlenmesinde emeği geçen ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
Özel yetenekli bireylerin zeka ve yetenek alanları ile yaratıcı üretkenliklerinin geliştirilmesi, var olan potansiyellerini en yüksek seviyeye çıkararak bu potansiyeli maksimum düzeyde üretime ve somut kazanımlara dönüşümünü sağlayarak yeteneklerinin korunması, geliştirilmesi, öğretmen eğitimi ile özel yetenekli öğrencilerin eğitiminin sağlanması, bölgedeki üstün zekalı çocukların topluma kazandırılması gibi amaçlarla hayata geçirilen proje Sivas ile birlikte Kayseri ve Yozgat illerinde de yürütülüyor. Her ilden 100 öğretmenin katıldığı program kapsamında her bir öğretmen için 40 saatlik eğitim programları planlandı. Bu kapsamda verilecek atölye dersleri ise 25’er kişilik gruplar halinde 5 gün düzenlenecek. Teorik eğitimler alanında uzman akademisyenler tarafından verilecek.

 
 
 
 
 
 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivas8217ta-ogretmenler-ozel-yetenekleri-kesfedecek8230/icerik/2132 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.