Sivas’ta Okul Öncesi Öğretmenleri, Doğal Malzemeden Oyun Hamuru İmal Edecek.

Sivas’ta Okul Öncesi Öğretmenleri, Doğal Malzemeden Oyun Hamuru İmal Edecek.

Sivas’ta Okul Öncesi Öğretmenleri, Doğal Malzemeden Oyun Hamuru İmal Edecek.

Sivas’ta Okul Öncesi Öğretmenleri Doğal Malzemeden oyun hamuru imal edecek. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ)Turizm Fakültesi Arasında Öğretmenlere Doğal Malzemeden Oyun Hamuru İmalatı Eğitimi Verilmesine ilişkin protokol imzalandı.  Turizm Fakültesi dekanlığında düzenlenen imza törenine Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve CÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç katıldı.
İmza töreninde konuşan Mili Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı; “Öğretmenlerimiz, bu eğitim çalışması ile doğal malzemeden oyun hamuru imal etmeyi öğrenecekler. Ben bu imkanı sağladıkları için sayın dekanımıza ve bu çalışmaya katkı sağlayan tüm öğretim görevlilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.
Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç ise “Okul öncesi öğretmenlerimiz burada aldıkları eğitimleri sınıflarına taşıyacaklar. Doğal oyun hamurları özellikle 2-8 yaş grubundaki çocuklarımızın gelişiminde son derece önemli. Bu yaş gurubundaki çocuklarımız hamur, çamur gibi şeyleri oyun aracı olarak kabul ederler. Böylelikle el kordinasyon ve kas becerileri gelişir.  Biz bunu doğal ortama taşımakla çocuklarımızın doğal gelişimine kakı sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Savaşçı ve Koç protokolü imzalayarak hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
Savaşçı ve koç daha sonra Turizm Fakültesi Hamurhane Eğitim Atölyesinde eğitim alan öğretmenleri ziyaret etti. Bir süre öğretmenle sohbet eden ve eğitim çalışmaları hakkında bilgi alan Savaşçı ve Koç, başarı dileklerinde bulundu. Öğretmenler ise Savaşçı ve Koç’a kendi hazırladıkları tatlılardan ikram etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-okul-oncesi-ogretmenleri-dogal-malzemeden-oyun-hamuru-imal-edecek/icerik/3724 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.