Sivas’ta Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Yönelik İl Geneli İzleme Sınavı Gerçekleştirildi.

Sivas’ta Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Yönelik İl Geneli İzleme Sınavı Gerçekleştirildi.

Sivas’ta Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Yönelik İl Geneli İzleme Sınavı Gerçekleştirildi.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi kapsamında tüm lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik 2. İl geneli izleme sınavı yapıldı.
 
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilerin kazanım düzeyini ölçmek için büyük önem taşıyan izleme sınavlarının devam edeceğini belirtti. İl genelinde 73 bin 500 öğrencinin katıldığı sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Savaşçı, bu sınavlarla öğrencilerimizin mevcut durumlarını değerlendirerek gereken adımları atacağız. Sivas’ta çocuklarımızı hem akademik yönden hem de sosyal, sportif, kültürel alanlarda arzu ettiğimiz başarı seviyesine ulaştırmak için Sayın Valimizin Salih Ayhan’ın öncülüğünde önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. KÖPRÜ projesi ile inşallah akademik yönden arzu ettiğimiz başarı seviyesini yakalayacağız. Ben sınavın düzenlenmesinde görev alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Savaşçı, il genelindeki DYK merkezlerinde eğitim gören tüm 8. Sınıf öğrencilerinin ise 30 Kasım’da düzenlenecek DYK izleme sınavına katılacaklarını belirterek, öğrencilerin bu sayede ölçme ve değerlendirmesinin daha nesnel ve bilinçli bir şekilde gerçekleştirileceğini ifade etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivasta-ortaokul-ve-lise-ogrencilerine-yonelik-il-geneli-izleme-sinavi-gerceklestirildi/icerik/3843 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.