Sivas’tan TÜBİTAK’ta Büyük Başarı

Sivas’tan TÜBİTAK’ta Büyük Başarı

TÜBİTAK 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projesi yarışmasına rekor düzeyde başvuru yaparak dikkatleri üzerine çeken Sivas, Kayseri bölge finalinde ödülleri toplarken Türkiye finalinde ise 3 derece elde etti. Türkiye genelinde toplamda 69 proje birinci, ikinci ve üçüncü olarak dereceye girmeye hak kazanırken Sivas, Türkiye finalinde 3 derece elde ederek önemli bir başarıya imza attı.
Yarışmaya başvuruda bulunan tüm okullarımıza, öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas’ın bilimsel çalışmalarda adeta altın çağını yaşadığını söyledi. Yarışmada derece elde eden okulları, öğretmen ve öğrencileri de tebrik eden Savaşçı, “İnşallah, bu başarılarımızı daha da artıracağız” Dedi.
Türkiye finalinde derece alan 12. sınıf öğrencilerine YKS’de ek puan verildiğinin de altını çizen Savaşçı, ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının birincilikte 0.11, ikicilikte 0.9, üçüncülükte ise 0.7 katsayı ile hesaplanarak ek puan belirlemesinin yapıldığını kaydetti.
Türkiye Finalinde Derece Elde Eden Okullarımız şu şekilde:
-Sivas Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi, Değerler Eğitimi Alanında İkincilik Ödülü
-Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), Değerler Eğitiminde Üçüncülük Ödülü
-Sivas Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi, Sosyoloji Alanında Üçüncülük Ödülü

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sivastan-tubitakta-buyuk-basari/icerik/4186 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.