SULTAN ŞEHİR BİLİMLE ŞENLENİYOR

SULTAN ŞEHİR BİLİMLE ŞENLENİYOR

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’nce hazırlanan “Sultanşehir Bilimle Şenleniyor II” projesi,  27-28-29 Eylül 2018 tarihlerinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde Sivaslılarla buluşacak.
 
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrenciden veliye, çok geniş bir kitleye hitap edecek olan proje ile eğitim-öğretim imkânlarının kısıtlı olması nedeniyle bilimsel deneyimler yaşayamayan, özel ilgiye muhtaç ve çeşitli engellere sahip olması nedeniyle göz ardı edilmiş katılımcılara ulaşılmasının hedeflendiğini söyledi. Geleneksel hale getirilmesinin planlanan etkinliğin amaç ve detayları hakkında değerlendirmelerde bulunan Savaşçı, “Proje kapsamında atölye çalışmaları içerisinde katılımcıların daha önce yaşamadıkları deneyimler yaşamasına olanak sağlanacak. Sanal gerçeklik atölyesi, ahşap atölyesi, elektromotor araç tanıtımı, Hacivat ile Karagöz gösterimi, etkileşimli uygulamalar, deneyler, sergi, bilimsel yarışmalar, sanat etkinlikleri, yazılım ve robotik atölyeler, akıl oyunları atölyesi, planetaryum gösteri ve bilim söyleşi programları gibi birçok bilimsel etkinliğin yer aldığı projede öğrenci ve veliler bilimsel çalışmaların keyfine varacak. Çeşitli gösteriler ile 7’den 70’e herkesin bilimsel etkinliklere katılımı için özendirici ortamlar oluşturulacak. Etkileşimli oyunlar katılımcıları sürecin bir parçası haline getirerek cesaretlendirecek. Drama ile izleyicilere farklı bakış açıları kazandırılarak hoşça vakit geçirmeleri sağlanacak. Sanal gerçeklik ve planetaryum etkinlikleriyle evreni anlamaya ve keşfetmeye yönelik bir gezi ortamı oluşturulacak.” İfadelerini kullandı.
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’nin hazırladığı “Sultanşehir Bilimle Şenleniyor II” adlı projenin ekibi, Cumhuriyet Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri ve Sivas´ta görev yapmakta olan çeşitli branşlardan öğretmenler ile il içi ve il dışından katılacak alanında uzman altmış iki kişiden oluşuyor.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde 3 gün boyunca gerçekleştirecek etkinliğin açılışı 27 Eylül 2018 saat 10.00´da yapılacak.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sultan-sehir-bilimle-senleniyor/icerik/2832 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.